×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.7°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
26. jūnijs, 2018
Drukāt

Kāds ir pašvaldību atbalsts saviem kolektīviem Dziesmu un deju svētkos?

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Irēna Sproģe, Salas novada domes priekšsēdētāja:

“Dziesmu un deju svētku lielajā gājienā dosimies Sēlijas novadu apvienības grupā zem Sēlijas karoga, mums pievienosies arī Krustpils novads. Esam gandarīti, ka arī mūsu novada dziedātāji un dejotāji būs krāšņi tērpti, piemēram, par pašvaldības līdzekļiem iegādāti jauni tērpi Salas kultūras nama vidējās paaudzes deju kolektīva “Letkiss” dalībniekiem, gandrīz viss jauns arī Sēlpils kultūras nama vidējās paaudzes deju kolektīvam “Sēļu zeme”. Atbalstu sniegsim arī savu koristu un dejotāju ēdināšanā, segsim transporta izdevumus.”

Elīna Māla, Bauskas kultūras centra direktora vietniece:

“Vispirms vēlos pateikt, ka pirmo reizi Dziesmu un deju svētkos Rīgā no mūsu novada piedalīsies tik liels dalībnieku skaits – 13 dejotāju kolektīvi, astoņi dziedātāju kolektīvi, pūtēju orķestris, folkloras kopa un tautas lietišķās mākslas studija. Varat iedomāties, cik autobusu pārvadāšanai vajadzīgi, pašvaldība, protams, par visiem samaksās. Ar transportu – astoņiem autobusiem – mums palīdzēs arī Lietuva. Vakar braucu uz Rīgu pēc 72 pakavsaktām vairākiem deju kolektīviem, protams, esam pateicīgi pašvaldībai par finansiālo atbalstu. Un kur tad vēl atbalsts jaunu tērpu šūšanai un dažādu tērpu detaļu iegādei! Ļoti lepojamies ar Bauskas senajām un izkoptajām dziedāšanas un dejošanas tradīcijām. Visu nevar izstāstīt, pateikšu tikai, ka mūsu jauktā kora “Mežotne” mākslinieciskais sniegums ir līdzvērtīgs Latvijas labāko koru sniegumam.”

Silvija Buklovska, Baltinavas novada sabiedrisko attiecību speciāliste:

“Esam gandarīti, ka no mūsu nelielā novada, kurā pavisam ir astoņi pašdarbības kolektīvi, četri būs pārstāvēti Rīgā – jauniešu deju kolektīvs “Kusti kust”, jauktais koris, audēju pulciņa dalībnieki un etnogrāfiskais ansamblis. Pašvaldības palīdzība daudzpusīga, sākot ar finansiālo un beidzot ar ziedu un zaļumu sagādi. Kolektīviem līdzi brauks pavadītāji, būs palīgi saimniecisko lietu kārtošanā.”

Pievienot komentāru

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Zilaļģu festivāls

Ūdens temperatūra vairumā Latvijas upju un ezeru sasniegusi +18.. +22 grādi. Sagaidāms, ka siltā laika ietekmē tuvākajās nedēļās turpināsies zilaļģu vairošanās.

Veselības inspekcija skaidro, ka zilaļģes ir dabiski iekšzemes un jūras ūdens organismi, bet problēmas var radīt to masveida savairošanās – tā saucamā ūdens ziedēšana, jo daļa zilaļģu sugu ir potenciāli toksiskas un, atmirstot ūdenī, var izdalīt toksīnus. Peldētājiem šie toksīni var radīt alerģiskas ādas reakcijas, acu un gļotādas kairinājumu, bet mājlopi, kas tiek dzirdināti ar šādu ūdeni, var akūti saindēties un pat aiziet bojā. Saistībā ar strauju zilaļģu savairošanos Rīgas pašvaldība aicina iedzīvotājus pagaidām atturēties no peldēšanās ne vien Vecāķu, bet arī Daugavgrīvas un Vakarbuļļu peldvietās.

Kā vislabāk pārdzīvot karstuma vilni?
Draugiem Facebook Twitter Google+