×
Mobilā versija
+7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
12. janvāris, 2015
Drukāt

Dziedātāju Geriju Gliteru tiesā par apsūdzībām pedofilijā

Foto - Leta/AFPFoto - Leta/AFP

Pirmdien sākusies britu dziedātāja Gerija Glitera tiesāšana desmit apsūdzības punktos par bērnu seksuālu izmantošanu 70. un 80. gados.

Viņš noliedzis vainu septiņos apsūdzības punktos par nepiedienīgām darbībām, kā arī par izvarošanas mēģinājumu, “narkotiku vai citu vielu pielietošanu, lai stātos seksuālos sakaros”, un mazgadīgā seksuālu izmantošanu. Noziegumi pastrādāti pret trim meitenēm, no kurām viena bija 16 gadus veca, bet pārējās divas bija 13 gadu vecumā.

1999. gadā Gliters, īstajā vārdā Pols Gads, tika notiesāts par bērnu pornogrāfijas glabāšanu.

Viņam arī tikušas izvirzītas apsūdzības par dzimumnoziegumiem pret bērniem Kambodžā un Vjetnamā, kur viņš izcieta cietumsodu. Viņš reģistrēts Lielbritānijas seksuālo noziedznieku reģistrā.

70 gadus vecais Gliters bija viens no pazīstamākajiem glemroka mūziķiem. 70.gadu sākumā pieguļošos kombinezonos un platformas apavos tērptais dziedātājs kļuva slavens ar hitu “Rock and Roll”.

2012. gada oktobrī sākās raidorganizācijas BBC bijušās šovu zvaigznes Džimija Sevila tiesāšana par dzimumnoziegumiem pret bērniem. Liecībās izskanēja informācija par vairākiem citiem britu izklaides industrijas darboņiem, kam piedēvēti līdzīgi noziegumi.

Gliters bija pirmais cilvēks, kas tika arestēts pēc plašākas izmeklēšanas sākšanas.

Kopumā policijas operācija “Yewtree” (“Īves koks”) vainagojusies ar 17 cilvēku aizturēšanu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+