×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
8. novembris, 2012
Drukāt

Dziedošā “Migla” Aglonā
 (1)

ReklāmfotoReklāmfoto

“Latvijas šlāgeraptaujas” rudens posma apvienību sarakstā nevar nepamanīt jaunus vārdus. Pirms diviem gadiem dibinātā apvienība, kas aptaujā startē ar nosaukumu “Aglonas migla” vēlreiz apliecina, ka Latgale ir īstena muzikālo atradumu zeme. Viņu dziesma “Vīna jauna meitiņa” jau iekarojusi ne viena vien klausītāja sirdi.


 

Grupas vadītājs, aglonietis Guntis Reinis, kas rūpējas par skanējuma mugurkaulu, sitamajiem instrumentiem, teic – lai arī neviens no “Aglonas miglas” jeb, kā sevi dēvē paši muzikanti, vienkārši “Miglas”, dalībniekiem neesot profesionāls muzikants, muzicēšanas kvalitātes latiņa nosprausta gana augsta. Sastāvā, kurā apvienojušies dažādu profesiju pārstāvji – policists, automehāniķis, bārmenis un skolotāji –, spēlēts un dziedāts tiek īstās latgaļu tradīcijās, proti, izmantojot vien dzīvo skanējumu. Tas gan ir visai mūsdienīgs – te sastapsim pat meistarīgus roka ģitāras solo.

Ne velti, lai dziesmas skanētu labi dzīvā skanējumā, grupas sastāvā spēlē un dzied pieci muzikanti. Bez Gunta Reiņa grupā “Aglonas migla” muzicē Oļegs un Daiga Koļesņičenko (grupas balss un taustiņi), abi ikdienā ir mūzikas skolotāji, basģitārists Modris Kalvāns un viņa dēls – ģitārists Ivars Kalvāns. G. Reinis pasmaida, atzīstot, tik plašs sastāvs mūsdienu taupīgajos laikos patiešām tīrā izšķērdība.

Tomēr, kad kolēģi šlāgermuzikanti, velkot uz zoba par apvienības uzturēšanu, “Migla” nesamulst, jo ne jau peļņa, bet prieks muzicēt pirmajā vietā, lai arī muzicēšana nedēļas nogalēs, kā arī gatavošanās aizņemot gana daudz laika.

Protams, tukšā vietā nekas nerodas. Apvienoties pastāvīgā vienībā pirms diviem gadiem mudinājis ikgadējais danču muzikantu saiets Rožupē, kuram Guntis sapulcinājis vietējo muzikantu kopu. Steidzami radusies nepieciešamība pēc nosaukuma. Tas radies improvizācijā, savienojot tās dalībnieku vārdu pirmos burtus, un ar miglu, kas paceļas virs Latgales ezeriem tam šoreiz neesot nekāda sakara, smej G. Reinis. Negaidītā veiksme – labāko danču muzikantu gods devis sparu spēlēt tālāk. Par dzinuli kalpojis arī pazīstamā šlāgermuzikanta, grupas “Patrioti Lg” dalībnieka Jura Ostrovska aicinājums piedalīties viņa dziesmas “Atmiņas par bērnības gadiem” projektā un video klipa filmēšanā. Tas tikai nostiprinājis apziņu, ka jāturpina iesāktais.

“Spēlējam ballēs, kāzās, piedalāmies koncertos un labdarības pasākumos, pārsvarā Latgales pusē,” par sevi saka “Miglas” muzikanti. Repertuārs plašs – no latviešu un latgaliešu dziesmām līdz ārzemju rokmūzikas hitiem un krievu balādēm. Protams, katram savs novads ir tuvākais un gribam parādīt tieši to, kas raksturīgs mums,” uzsver G. Reinis.

Pašlaik “Latvijas šlāgeraptaujā” pieteiktā dziesma “Vīna jauna meitiņa” skan latgaliešu valodā, kuru tās autors un kādreizējais grupas dalībnieks Lauris Kokorišs atradis vecmāmiņas tautas dziesmu kladē. Dziesma jau šā gada februārī ieskaņota Ata Auzāna skaņu ierakstu studijā, taču klipa izveidei nācās gaidīt atbilstošu gadalaiku un labvēlīgāku finansiālo stāvokli. Tā kā grupas pamatsastāvu veido galvenokārt aglonieši “Algonas miglas” dalībnieki, par mūzikas video labāko dislokācijas vietu atzinuši dzimto novadu. Tam piekritis arī videoklipa režisors un operators Jānis Viduskalns, kurš šo vietu iepazinis jau iepriekš, veidojot videofilmu “Spēka zeme dvēselei” par Aglonas novadu.

“Patīkami, ka cilvēki tagad zvana, stāsta, ka dziesma patīk,” gandarīts ir G. Reinis. Balsot par sevi aptaujā gan muzikants neaģitēšot – galvenais, lai viss notiek godīgi.

 

 

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kapec jus nerakstat dziesmas????????????????????????????????????????????????????????❄?❄?⚡?⚡?⚡????☀????????????????⏰??????????????????????????????????????????????????????????

Draugiem Facebook Twitter Google+