Apbrīno

Dziedošo aktieru salidojums Ikšķilē 16


Dziedošo aktieru ansamblis “Greizais ratiņš”.
Dziedošo aktieru ansamblis “Greizais ratiņš”.
Publicitātes foto

12. augustā Ikšķiles brīvdabas estrādē norisināsies Latvijas populārāko dziedošo aktieru salidojums, kurā netrūks ne joku, ne populāru dziesmu. Krāšņajā koncertā piedalīsies Latvijas Nacionālā teātra dziedošo aktieru ansamblis “Greizais ratiņš” (Valdis Zilveris, Dace Bonāte, Ivars Puga, Normunds Laizāns, Juris Hiršs, Uldis Anže), Dita Lūriņa-Egliena, Mārtiņš Egliens, aktieris Varis Vētra, kā arī Daugavpils teātra aktieri Māris Korsietis, Kristīne Veinšteina, Egīls Viļumovs un Lidija Breska.

Dziedošo aktieru salidojuma ideju atklāj pasākuma organizētāja un producente Anna Pilmane: “Ideja radās “Latvijas Šlāgerkanāla” direktoram Jānim Viduskalnam, jo ir pienācis laiks atjaunot senu tradīciju, kas pulcēja populārākos teātra dziedošos aktierus un vienoja klausītājus, radot kopības izjūtu. Tagad mēs atjaunojam šo tradīciju un radām visu no sākuma. Šāds pasākums būs pirmais, un vēlamies to iedibināt kā paliekošu tradīciju Ikšķilē.”

Ikviens Latvijas teātris var lepoties ar saviem dziedošajiem aktieriem, tāpēc pasākuma rīkotājiem nebija viegls uzdevums izvēlēties dziedošos aktierus. “Aktieru izvēli uzticējām Latvijas Nacionālā teātra muzikālās daļas vadītājam, komponistam Valdim Zilverim, kurš ikdienā strādā ar aktieriem un pārzina katra aktiera balsi un repertuāru. Protams, te nevarēja iztikt arī bez režijas, par kuru parūpējās režisors Valdis Lūriņš, kurš arī ir Valda Zilvera kolēģis un ikdienā strādā, veidojot daudzus lielus projektus teātrī un ārpus teātra. Šā projekta režijā ir iesaistīts arī Mārtiņš Egliens. Viņi jau ir sastrādājušies, pārzina viens otra vēlmes, saprot, uz ko tiekties un ko vēlas redzēt finālā,” atklāj A. Pilmane.

“Šī būs lieliska iespēja vienuviet sastapt Latvijas labākos un populāros dziedošos aktierus, lai kopā ar viņiem izdziedātos no sirds un labi pavadītu vakaru, bet pēc koncerta izdejotos “Rumbas kvarteta” pavadījumā,” gaidāmo pasākumu ieskicē režisors V. Lūriņš.

Ja jau dziedošpe aktieru, tad būs dziesmas. Par tām A. Pilmane smaidot teic: “Interesantas būs visas dziesmas, kuras dzirdēsim. Jaunās skaņās, latgaliski, dzirdēsim, piemēram, “Apvedceļa” populāro dziesmu “Zemenes” vai Laura Reinika dziedāto dziesmu “Es skrienu” Daugavpils teātra aktieru izpildījumā, būs arī Varis Vētra ar savu valdzinājumu, Latvijas Nacionālā teātra aktieru izpildītās melodijas ir jādzird klātienē. Arī pašiem šī intriga ir iesēta, un nevaram sagaidīt, kad izdzirdēsim šīs melodijas jaunās skaņās. Mēs nevaram atklāt visas nianses par pasākumu, jo tad vairs nebūs tik interesanti un zudīs pārsteigums.”

Klausītājiem būs iespēja iegādāties atsevišķi dziesmu grāmatu, kur būs visas dziesmas un atsevišķa lapa autogrāfiem, ja kādam būs vēlme iegūt sava mīļākā aktiera vai kāda cita koncerta dalībnieka autogrāfu.

Vakars noslēgsies ar “Rumbas kvarteta” īstu zaļumballi. “Kā kādreiz jaunībā! Šis sastāvs atsauks atmiņā jaunības dienas un gādās par lielisku noskaņu pēc koncerta,” ir pārliecināta A. Pilmane.

Visi mākslinieki būs kā bitītes, kuras čakli rosīsies uz estrādes skatuves, jo par to parūpēsies pasākuma vadītāji Mārtiņš Egliens un Dita Lūriņa-Egliena. “Koncerts noslēgsies ar kopdziesmu, kuras laikā visi ceļas kājās un dzied kopā ar aktieriem. Es domāju, ka šo dziesmu zina ikviens,” nosaka A. Pilmane.

 

12. VIII 18.00 Ikšķiles brīvdabas estrāde

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena: EUR 7

LA.lv