×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
15. septembris, 2016
Drukāt

Dziesma aicina dvēselei gavilēt!

Foto - Andis ZīdersFoto - Andis Zīders

No kreisās: Raitis Balandīns, Rihards Miezītis, Dagnija Millere-Balandīna, Monta Norkuse, Raivo Millers.

Starp pirmajām deviņām šīs sezonas “Latvijas sirdsdziesmām” ir Milleru-Balandīnu ģimenes dziesma “Skan un skanēs vēl”. Šī ir mūziķu atgriešanās aptaujā. Pirms diviem gadiem viņi aptaujā izpildīja latviešu tautasdziesmu “Pūt, vējiņi” grupas “CanZone” aranžijā.

Dagnija Millere-Balandīna neslēpj, ka ir pacilājošas sajūtas, atgriežoties aptaujā. “Lai arī mēs, Milleru-Balandīnu ģimene, ikdienā nodarbojamies ne tikai ar mūziku, mīlestība pret mūziku un dažādām radošajām izpausmēm veido ļoti lielu daļu no mūsu dzīves. Varētu pat teikt, ka ikgadējā dalība aptaujā mums jau kļuvusi par tādu kā ģimenisku rituālu, kad ar pilnu jaudu ļaujam izpausties radošajai dzirkstij, kas mīt mūsos,” smaidot teic Dagnija. Atceroties pirmo dalību aptaujā, Dagnija nosaka: “Pirms diviem gadiem aptaujā izpildījām latviešu tautasdziesmu “Pūt, vējiņi”, pērn dāvājām klausītājiem savu paškomponēto dziesmu “Novij man, māmuliņ” ar latviešu tautasdziesmas vārdiem, kuru ar vīru Raiti bijām sacerējuši kā veltījumu/pateicību saviem vecākiem mūsu kāzu dienā. Toties šogad esam spēruši soli vēl tālāk – kopā ar vīru radījām dziesmu “Skan un skanēs vēl”, kurai gan teksta, gan mūzikas autori esam mēs paši. Tāpēc uztraukums par to, kā dziesmu uztvers klausītāji un skatītāji, ir pat vēl mazliet lielāks. Tomēr ticam, ka pozitīvās emocijas un labos nodomus, kas ietverti dziesmā, sajutīs arī apkārtējie!”

Mudinu Dagniju pastāstīt par aptaujas dziesmu. “Ar šo dziesmu mēs dalāmies savās muzikālajās pārdomās par mūsdienu spožumu un postu – prāta visvarenību un attālināšanos no savas sirdsbalss. Tā vietā, lai sekotu lietām, cilvēkiem un sabiedrībā iesērējušiem stereotipiem, dziesma “Skan un skanēs vēl” aicina būt uzticīgiem sev un ļaut savai dvēselei gavilēt!

Skrejošajā ikdienā mūsu sejas mēdz rotāt dažāda rakstura un izskata maskas. Lielākoties tās uzliekam pašrocīgi, bet reizēm ekskluzīvo iespēju piešķiram arī citiem. Dzīvojot šādā – mākslīgi radītā – ilūzijā, saikne ar sevi sarūk, mēs “pazūdam tulkojumā” un jūtamies pilnībā iztukšoti. Melošana sev un uzdošanās par to, kas neesam, neattaisnojas. Kā rast ceļu atpakaļ un sadzirdēt savu iekšējo balsi? Meklējot atbildes uz šiem jautājumiem, radās arī dziesma,” nosaka Dagnija.

“Skan un skanēs vēl” mūzikas un teksta autori ir Milleru-Balandīnu ģimenes pārstāvji – Dagnija un Raitis. Dziesmas aranžijas un studijas ieraksta veidošanā piedalījušies: Dagnija (vokāls), Raitis (vokāls, akustiskā ģitāra), Raivo Millers (elektriskā ģitāra), Rihards Miezītis (bungas), Jurģis Zariņš (basģitāra) un Monta Norkuse (flauta). Ieraksts tapis sadarbībā ar izdevniecību “Lauska” – skaņu inženiera Kaspara Bārbala vadībā.

Viss ir kustībā, arī Dagnija neslēpj, ka pa šiem diviem gadiem ir notikušas šādas tādas pārmaiņas. “Ņemot vērā, ka katru jaunu dienu cenšamies tvert kā dāvanu – bagātu ar vērtīgām atklāsmēm, pašrealizācijas iespējām un emocijām –, attīstība notiek nemitīgi, turklāt galvenais – mūsos pašos. Uzskatām – jo krāšņāka būs mūsu iekšējā pasaule, jo daudzpusīgākas un skaistākas dziesmas spēsim radīt!

Tomēr, ja runājam par muzicēšanas praktisko pusi, arī tur ir notikušas pārmaiņas. Pavisam nesen uzsākām sadarbību ar jaunu muzikālo sastāvu. Milleru-Balandīnu ģimenē turpmāk darbošies ne tikai es (vokāls), mans vīrs Raitis (vokāls, akustiskā ģitāra) un brālis Raivo (elektriskā ģitāra), bet arī Rihards Miezītis (bungas), Madara Viļumsone (flauta) un Melita Rozentāle (taustiņinstrumenti). Katrs jauns mūziķis sastāvā ienes svaigas vēsmas, tāpēc šobrīd aktīvi strādājam pie koncertprogrammas izveides,” atklāj Dagnija.

Lūdzu Dagnijai pastāstīt par tuvākajiem radošajiem plāniem, par kuriem Dagnija smaidot teic: “Mēs ļoti mīlam koncertēt un dāvāt emocijas un prieku ar mūzikas skaņām. Šī enerģijas apmaiņa, satiekoties ar klausītāju aci pret aci, ir neaprakstāmi skaista un fantastiski uzlādē! Tāpēc, protams, turpināsim koncertēt un priecēt mūsu uzticamos klausītājus ar jaunām dziesmām. Pašlaik strādājam arī pie kādas ļoti īpašas dziesmas. Nolēmām savu muzikālo daiļradi bagātināt ar ļoti tematisku skaņdarbu – uzdrīkstējāmies radīt pašsacerētu dziesmu Ziemassvētku noskaņās, kam pieejam ar ļoti lielu atbildību. Jau tagad, strādājot pie dziesmas aranžijas, katru reizi, kad to izpildām, šķiet, ka neviens mūs nevarētu pārliecināt par to, ka vēl nav pienācis decembris, – tik spēcīga ir Ziemassvētku laikam atbilstošā noskaņa, kuru nes šī dziesma.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+