×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.9°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
4. jūlijs, 2013
Drukāt

Dziesma vieno visus


Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Vakar Rīgā Vērmanes dārzu un arī vairākas citas vietas galvaspilsētā līdz vēlam vakaram pieskandināja piecpadsmit mazākumtautību pārstāvju dažādu māksliniecisko kolektīvu priekšnesumi. Jautāju koncertu dalībniekiem, kādas sajūtas viņos raisa svētki un kas ir pats iepriecinošākais. 


Josifs Cirganovičs: “Es dziedu baltkrievu kultūras biedrības “Prameņ” tautas dziesmu ansamblī “Nadeja”, kas tulkojumā nozīmē “Cerība”. Šī ir jau otrā reize, kad piedalāmies dziesmu svētkos, un ļoti priecājos, ka tikām uzaicināti, jo gaisotne ir brīnišķīga. Tie ir svētki visiem Latvijas iedzīvotājiem. Ar sievu un mazmeitiņu apmeklējām koncertu Lielajā ģildē, mums visiem patika. Dzīvoju Olainē, saposos tautas tērpā jau mājās. Kamēr atbraucu līdz Rīgai, dzirdēju daudzus atzinīgus vārdus par savu izšūto baltkrievu tautas tērpu – “redz, cik skaists vīrs!” Tā kā šodien manā dzimtenē Baltkrievijā svin neatkarības dienu, man ir divkārši svētki.”

Suvorova_KM_6

Elizaveta Suvorova: “Svētkos piedalos kā krievu kora “Zvoņica” dziedātāja un arī kā latviešu skolas – Jelgavas mūzikas vidusskolas – orķestra dalībniece. “Zvoņica” svētkiem ļoti gatavojās, jo jāparāda klausītājiem mūsu kultūra un jādemonstrē, ka esam spēcīgs koris. Dziesmu svētkos piedalos pirmo reizi un varbūt arī pēdējo, un šī ir laba, vērtīga emocionāla pieredze. Esmu Krievijas pilsone un braukšu studēt uz Krieviju, uz Belgorodu. Tur mācīšos akadēmisko dziedāšanu un obojas spēli. Latvijā esmu piedzimusi un izaugusi, un Latvija vienmēr būs mana dzimtene.”

 

 

 

 

Grava_KM_6Rolands Grava: “Dejoju Jēkabpils poļu biedrības kolektīvā “Rodacy”. Esmu latvietis, taču, tā kā manu deju partnere kolēģe poliete pirms gada uzaicināja padejot, jo viena pāra pietrūka, abi esam nokļuvuši svētkos mazākumtautību kolektīva sastāvā. Izbaudām svētku kopības un tautiskuma pacilājošās izjūtas. Svētdien iesim gājienā un kā skatītāji – uz noslēguma koncertu.”

 

 

 

 

Jeklava_KM_6

Jevgēnija Jeklava: “Dziedu Aizkraukles ansamblī “Maļinovij zvon”, kas senioru vokālo ansambļu skatē tika atzīts par labāko. Man ir mīļas daudzas melodijas, ko dziedam krievu, latviešu, ukraiņu un baltkrievu valodā. Šodien garastāvoklis labs, laika apstākļi arī, un svētki patiešām vairo enerģiju. Visiem skatītājiem un dalībniekiem vēlu izturību, veselību, draudzību un mīlestību! Dziesma vieno visus, un mūsu ansamblis lepojas, ka kopā ar visu Latviju dziedam šeit svētkos.”

 

 

 

 

Necitailo_KM_6Karīna Nečitailo: “Mana omīte ir lietuviete. Tāpēc mācos Rīgas Lietuviešu vidusskolā un dejoju tās deju kolektīvā “Bitute”. Man ļoti patīk svētku atmosfēra, jo visur iederas staigāt tautas tērpā, un tas ir tik skaisti! Pagājušogad piedalījos Lietuvas dziesmu svētkos, kas nebija tik vērienīgi kā Latvijā. Šeit ir lielāks tautiskuma akcents. Tā kā lietuvieši un latvieši ir kaimiņi, šī tuvība kultūrā ir ļoti jūtama. Mums pašiem “Bitutē” patīk visas dejas, bet skatītāju atzinību parasti visvairāk saņemam par deju “Pankūkas”.”

 

 

 

 

 

Polaka_KM_6

Villija Poļaka: “Dziedu Rēzeknes poļu korī “Jutrzenka”, kas tulkojumā nozīmē “Rītausma”. Mums ir draugi ļoti daudzās valstīs, un, ciemojoties pie viņiem ar koncertiem, dziedam poliski, latviski, latgaliski, krieviski. Svētku nedēļas dienas mums ir ļoti piesātinātas. “Jutrzenka” piedalīsies arī noslēguma koncertā Mežaparkā, par ko ļoti priecājamies.”

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+