×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
5. novembris, 2015
Drukāt

Dziesmas savai Tēvzemei skanēs Latvijas pilsētās

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Jau septīto gadu, turpinot tradīciju ar cieņas apliecinājumu savai zemei un rotaļīgu vieglumu mūzikā veidot kopīgu dāvanu Latvijai tās dzimšanas dienā, arī šogad no 6. līdz 17. novembrim “Latvijas Radio 2” iedvesmota, pie skatītājiem dosies jauna muzikāla programma “Es savai Tēvzemei”, izdziedot skaistākās dziesmas par Latvijas novadiem, upēm, pilsētām un dzimteni.

Koncertprogrammas veidotāji sola emocionāli skaistu un muzikāli neaizmirstamu satikšanos ar dziedātājiem Andri Ērgli, Anmary, Daini Skuteli, Antru Stafecku, Normundu Zušu, Viktoru Lapčenoku, Oranžā kora meitenēm Anitu Levšu, Olgu Stupiņu, Intu Gudovsku un Jubilejas orķestri Jāņa Strazda vadībā.

Šogad svētku noskaņās lepni un skanīgi izskanēs dažādu komponistu skaistākās dziesmas par Latgali, Kurzemi, Vidzemi un Zemgali, par Daugavu, Gauju, Ventu, Lielupi, Abavu, par jūru un ezeriem, par pilsētām, mājām un Dzimteni, par visu to, ar ko jūtamies patiesi lepni un bagāti, apzinoties savu esību un piederību Latvijai. Koncertprogrammas galīgo repertuāru noteikuši “Latvijas Radio 2” klausītāji un “Latvijas Avīzes” lasītāji, izvēloties sev tīkamākās melodijas četrās kategorijās – skaistākās dziesmas par Latvijas novadiem, pilsētām, upēm, jūru un ezeriem un Dzimtenes mīlestību.

“Dziesmas par savu Tēvzemi nekad nevar skanēt par daudz. Aug jaunas klausītāju un mūziķu paaudzes, un mums ir prieks iedot jaunu elpu tām dziesmām, kas pauž to īpašo mīlestības un lepnuma sajūtu par savu zemi, kas tik ļoti nepieciešama ikvienam,” stāsta “Latvijas Radio 2” direktors Armins Ronis.

Dziedātājs Dainis Skutelis koncertā dziedās dažādas dziesmas, tostarp arī dziesmu “Jūra, es dziedu tev”, savukārt duetā apvienosies dziedātāji Antra Stafecka un Viktors Lapčenoks, kuri izpildīs savulaik Jāņa Paukštello dziedāto Raimonda Paula dziesmu “Cielaviņa”.

Viens no pieredzējušākajiem “Latvijas Radio 2” ikgadējo valsts svētku koncertprogrammu dalībniekiem ir dziedātājs Andris Ērglis, kurš dziedošajā rudens koncertceļojumā dosies jau piekto gadu. “Ir ārkārtīgs prieks, ka koncerta producents novērtē mani un aicina atkal un atkal. Laikam jau tas norāda uz to, ka projektā iederos un man ir prieks, ka tā varu dot savu pienesumu šajā brīnišķīgajā svētku laikā,” stāsta Andris un smaidot piebilst – šogad viņa izpildījumā dzirdēsim tikai “lielizmēra grāvējus”.

Andra Ērgļa balss skanēs gan leģendārajā “Saldus saulē”, gan neoficiālajā Liepājas himnā, Ulda Marhilēviča “Vienīgā”, bet duetā kopā ar Anmary dzirdēsim Jāņa Lūsēna komponēto un “Zodiaka” dziedāto “Daugavu”. “Varu teikt, ka šogad man patiesi ir laimējies, jo katra no dziesmām kādā manā dzīves posmā ir bijusi nozīmīga. Pats esmu no Saldus puses, tur joprojām dzīvo mana vecmāmiņa. Savukārt dziesma “Vienīgā” bija stimuls kādu dienu pateikt, ka eju prom no Rīgas un mācos Liepājā. Arī “Daugava”, tāpat kā pārējās, ir nopietns grāvējs. Šis patiesi būs īsts hitu koncerts – Pauls, Lūsēns, Marhilēvičs un citi ļoti pazīstami autori dziesmās par mūsu zemi, Latviju.” Dziedātājs uzsver: “Ir skaisti, ja vari darīt lietu, kas tev patīk un reizē iepriecināt cilvēkus. Novēlu visiem apmeklēt koncertus, vēlu arī to, lai ikvienam būtu šāda iespēja!”

Varbūt noder!!

Koncerti “Es savai Tēvzemei”:

6. XI 19.00 Ogres kultūras centrā;

7. XI 18.00 Alūksnes kultūras centrā;

8. XI 15.00 un 19.00 Valmieras kultūras centrā;

10. XI 19.00 Latgales vēstniecībā “Gors”;

12. XI 19.00 Ventspilī teātra namā “Jūras vārti”;

13. XI 19.00 Tukuma pilsētas kultūras namā;

14. XI 15.00 un 19.00 Jelgavas kultūras namā;

15. XI 15.00 un 19.00 Liepājā Olimpiskā centra Rožu zālē;

17. XI 16.00 un 19.00 koncertzālē “Rīga”.

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena: EUR 10 – 20

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+