×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
4. novembris, 2016
Drukāt

Dziesminieki koncertēs “Lielkrūžu” atbalstam

Foto: Jānis ŠāvējsFoto: Jānis Šāvējs

Latvijā zināmākie un iemīļotākie dziesminieki 15. novembrī plkst.19 koka ēku renovācijas centrā “Koka Rīga” sniegs koncertu “Tu vari, tu proti siltumu dot”, lai atbalstītu dabas saimniecību “Lielkrūzes”, kuru šā gada 21. oktobrī piemeklēja ugunsnelaime, LA.lv pastāstīja “Latvijas Dziesminieku un tautas saiets” koordinatore Ilze Kalna.

“Lielkrūzes” ir Latvijas Dziesminieku un tautas saieta mājvieta, kur nākamā gada 29.-30. jūlijā plānots jau astotais dziesminieku saiets, kura norisi šobrīd gan apdraud uguns nodarītie postījumi Lielkrūžu saimniecībā.

Atbalsta koncertā uzstāsies pazīstamākie Latvijas dziesminieki – Haralds Sīmanis, Varis Vētra, Ēriks Loks, Elīna Līce, Egons Pičners (EgA), Kārlis Kazāks, Anita Zambere un Helvijs Kārkliņš, Dinārs Gulbis, Vilnis Punka, Valdis Atāls, Mikus Frišfelds, Uldis Ozols, Arnis Miltiņš, Uldis Kākulis un citi.

Ieeja koncertā būs par ziedojumiem uguns postījumu seku likvidēšanai un Lielkrūžu ēku atjaunošanai. Ziedojumu varēs veikt uz vietas skaidras un neskaidras naudas veidā.

“Ziedotājiem dāvāsim Saieta un Lielkrūžu atmosfēras piepildīto dzejas krājumu “Tur dzimušais” un mūzikas disku “Tēva dubļi sidraboti” ar dziesminieku dziesmu izlasi, kas ierakstīta gaidot 7.Dziesminieku saietu,” piebilda Kalna.

Dabas saimniecība “Lielkrūzes” ir daudzu valsts mēroga konkursu dalībniece – laureāte, 2015.gadā tām piešķirta kultūras zīme “Latviskais mantojums” par Piebalgas ainavas un kultūrvides uzturēšanu. Saimniecība izveidota Vidzemei raksturīgā ainavā, kur latviskās, tradicionālās ēkas harmoniski izkārtotas dabas vidē. Saimniecībā notiek izglītojoši semināri un pasākumi latviskā garā. “Latvijas Dziesminieku un tautas saiets” ir lielākais un vienīgais pasākums, kas jau septiņus gadus vienā vietā un laikā kopā pulcējis dziesminiekus un viņu klausītājus no visas Latvijas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+