×
Mobilā versija
Brīdinājums +23°C
Ritma, Ramona
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
3. augusts, 2016
Drukāt

“Dziesminieku vārti Kurzemē” šogad ieskandinās Popes estrādi

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Augusta pilnmēnesī – 18., 19. un 20. augustā – Popē pirmo reizi tiks vērti “Dziesminieku vārti Kurzemē”, LA.lv pastāstīja festivāla pārstāve Maija Kalniņa.

Pēc 20 gadu klusēšanas Popes estrāde gatava savai jaunai elpai, un gan tajā, gan senajā pilskalnā un Popes muižas gleznainajā apkārtnē trīs dienas skanēs Latvijas dziesminieku, kā arī dzejnieku balsis.

Ceturtdien, 18. augustā, plkst. 20 Popes estrādē sāksies Latvijas dziesminieku lielkoncerts “Vārti”, kurā piedalīsies dziesminieki Haralds Sīmanis, Austra Pumpure ar austrasbērniem, Arnis Miltiņš, Maija Kalniņa, Ieva Akuratere, Ilze Grunte, Raimonda Vazdika un citi, kā arī dzejnieki Pēteris Draguns, Māris Salējs, Agita Draguna, koncertapvienības “Miegs”, “Labie laiki”, ritma grupa “Transcendentālē”, un citi.

Pusnaktī, kad koncerts būs izskanējis, dziesmas un dzeja turpināsies Popes senajā pilskalnā, kur tiks iedegti Pilnmēness nakts dziesmu ugunskuri “Cauri laikam redzošs”, “Meklētāji un sapņotāji”, “Kurzemes krasta ļaudis”, “Klaidoņi un ceļinieki.” Ugunskuru vadmotīvi rasti dzejnieka Olafa Gūtmaņa dzejā, kura ir ļoti svarīga un neatņemama “Dziesminieku vārti Kurzemē” daļa. Olafa Gūtmaņa dzeja skanēs gan lasījumos, gan dziesminieku dziesmās, tostarp tādās, kuras ir radītas īpaši šim notikumam un Popē piedzīvos savus pirmatskaņojumus, pauda Kalniņa.

19. augustā jau no plkst. 11 Popes muižas gleznainajā parkā visas dienas garumā gaidāmas īpašas satikšanās ar dziesminiekiem un viņu dziesmām koncertos “Tuvplāni”.

Piektdienas vakarpusē plkst. 19 Popes muižas parkā pie ūdensrožu dīķa notiks “Dziesminieku vārti Kurzemē” noslēguma rituāls, kurā piedalīsies Ieva Akuratere, Ilze Grunte, Haralds Sīmanis un visi klātesošie.

Sestdien, 20. augustā, plkst. 12 Popes luterāņu baznīcā skanēs dziesminieka Haralda Sīmaņa autorkoncerts “Kalna galā”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+