Kultūra
Kultūrpolitika

Dziesmu svētki: apmeklēti un bez lieliem starpgadījumiem0

Foto: Evija Trifanova

XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku nedēļa ir pusē – četru dienu laikā notikuši teju 30 pasākumi, kas bijuši skatītāju kupli apmeklēti – līdz šim pasākumus redzējuši aptuveni 120 000 skatītāju, informē rīkotāji.

Šobrīd Rīgā ieradušies visi Svētku dalībnieki, un tuvākajās dienās notiks Svētku kulminācijas pasākumi – pūtēju dižkoncerts, deju lieluzvedums “Māras zeme”, Noslēguma koncerts “Zvaigžņu ceļā” un Sadziedāšanās nakts.

“Katru dienu rīkotāji un dienesti, kas atbild par kārtību un drošību, analizē dienas notikumus tekošo dienu, izdara secinājumus un veic nepieciešamos operatīvos uzlabojumus. Tāpēc aicināam dalībniekus ar izpratni izturēties pret notiekošo, kā arī neaizmirst par Svētku kārtības noteikumiem,” akcentē Svētku izilddirektore Eva Juhņēviča. Viņa norādīja, ka viens no lielākajiem organizatoriskajiem izaicinājumiem svētkos ir dalībnieku ēdināšanas sistēmas pārmaiņa. “Ņemot vērā lielo dalībnieku skaitu un pasākumu grafiku, atsevišķos gadījumos dalībniekiem nākas ilgāk uzgaidīt, lai tiktu pie maltītes. Turklāt ikviens – gan organizatori, gan dalībnieki – vēlas svētkus bez nepatīkamiem starpgadījumiem, tostarp veselības problēmām,” norādīja direktore

“Savukārt, analizējot koncertu norisi un kvalitāti, varam teikt – mākslinieciskais līmenis ir ļoti augsts, pilnvērtīgi tiek realizētas visas autoru ieceres. Arī dalībnieku atdeve, sagatavotība ir lieliska. Varam teikt milzīgu paldies arī skatītājiem – visi bezmaksas pasākumi ir kupli apmeklēti,” turpina Eva Juhņēviča.

Saistītie raksti

“Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta amatpersonas šo svētku laikā dežūrē lielākajās pasākumu norises vietās, tādējādi nodrošinot drošu svētku norisi un nekavējošu ugunsdzēsēju glābēju reaģēšanu ārkārtas situācijās, kā piemēram, ja būtu izcēlies ugunsgrēks. Kā arī ugunsdrošības inspektori regulāri pārbauda tās vietas, kur tiek izmitināti svētku dalībnieki. Aizvadītās svētku dienas VUGD kopumā vērtē kā mierīgas, jo uzraugot ugunsdrošības prasību ievērošanu, būtiski pārkāpumi nav konstatēti, bet nelielās nepilnības tūlītēji novērstas,” pastāstīja VUGD priekšnieks Oskars Āboliņš.

“Kārtības un drošības problēmas Dziesmu un deju svētkos līdz šim ir bijušas sīkas, un kopumā noskaņojums un situācija ir vērtējama kā laba. Ievērosim noteikumus, rūpēsimies par sevi un savu līdzcilvēku drošību, būsim saprotoši un iecietīgi,” akcentē Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis.

LA.lv