×
Mobilā versija
Brīdinājums +11°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
16. janvāris, 2012
Drukāt

Dziesmu svētki nākamgad būs


Foto - LETAFoto - LETA

Lai runātu par Dziesmu svētku apdraudētību un gatavotu valdībai adresētu vēstuli ar prasību atjaunot mērķdotāciju pašdarbības kolektīvu vadītāju atalgojumam, Jāzepa Vītola Mūzikas akadēmijā sestdien pulcējās ap 40 kordiriģentu. 


Pagājušajā nedēļā plašsaziņas līdzekļos izskanējušās bažas par to, ka XXV Vispārējie latviešu dziesmu un XV deju svētki tikšot pārcelti no 2013. uz 2014. gadu, sanāksmes laikā kliedēja Kultūrizglītības un nemateriālā mantojuma centra direktore Dace Melbārde. Viņa gan arī bilda, ka nākamā gada pasākums nebūs tik krāšņs kā 2008. gadā, jo plānots gandrīz uz pusi mazāks budžets. Iepriekšējo 700 tūkstošu vietā – 400 līdz 500 tūkstoši latu. “Es tomēr domāju, ka svētku galvenā vērtība ir repertuārs un izpildījuma kvalitāte,” uzsvēra D. Melbārde.

“Bet nav jau to cilvēku, kas dzied. Ja viens un tas pats cilvēks dzied četros dažādos koros, tad jūs jau paši redzēsiet, ka Dziesmu svētku laikā būs ļoti daudz brīvu vietu estrādē,” sanāksmē sacīja diriģente Irēna Zelča, kuras vadībā Valmierā 2013. gada pasākumam gatavojas divi kori. Līdz ar citiem diriģentiem I. Zelča pauda arī sašutumu par to, ka kolektīvus lielajam notikumam viņai nākas gatavot, par darbu saņemot niecīgu atalgojumu no pašvaldības, bet, piemēram, trīs vasaras mēnešos – nesaņemot vispār neko.

“Daudzu diriģentu finansiālā situācija šobrīd ir dramatiska,” sanāksmē teica Latvijas Kordiriģentu asociācijas valdes priekšsēdētājs Artūrs Ancāns un visus klātesošos aicināja atbalstīt vēstules nosūtīšanu valdībai ar prasību atjaunot 2008. gadā pārtraukto mērķdotāciju pašdarbības kolektīvu vadītāju algu piemaksām. Taču D. Melbārde paziņoja, ka pastāv cerība mērķdotāciju šogad atjaunot. Kultūras ministrija šobrīd pie tā strādājot. Kopējais mērķdotācijas budžets tādā gadījumā varētu būt aptuveni 350 000 līdz 400 000 latu.

Sanāksmes dalībnieki tomēr lēma, ka vēstule ir jānosūta. Sevišķi tāpēc, ka jau pērn īstenotas darba grupas, kurās, piedaloties Dziesmu svētku biedrībai, meklēti risinājumi, kā mērķdotācijai paredzētos līdzekļus ieplānot. Tiesa, pienākot jaunajam gadam, atkal atklājas, ka līdzekļu nepietiek.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+