Kultūra
Kultūrpolitika

Dziesmu svētkiem viss gatavs, apgalvo rīkotāji un dienesti1


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: LETA

XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki sāksies jau pēc piecām dienām, šīs nedēļas nogalē, un gan rīkotāji, gan dažādu dienestu pārstāvji apgalvo, ka svētkiem viss ir gatavs.

Šogad gaidāma lielākā dalībnieku pārstāvniecība – kopā 43 219 dziedātāju, dejotāju un muzikantu. No tiem vislielāko skaitu sastādīs dejotāji, kuru būs pavisam 18 000, otrajā vietā ar 16 500 pārstāvju – kori, pastāstīja svētku izpilddirektore Eva Juhņēviča. Savukārt apmeklētāju skaits kopā 21 maksas un 44 bezmaksas sarīkojumiem svētku laikā tiekot plānots pusmiljona robežās.

Organizatori septiņās vietās Rīgā nodrošinās lielos ekrānus, kuros svētku gājienu, deju lielkoncertu un Noslēguma koncertu varēs vērot arī tie, kuri klātienē svētkos nepiedalīsies. Vēlmi uz lielajiem ekrāniem rādīt svētku norises paudušas arī 25 pašvaldības, un tiešraidēm joprojām iespējams pieteikties.

Gan svētku dalībniekiem, gan skatītājiem būs izvietoti informācijas centri Daugavas stadionā, Mežaparkā, Esplanādē, Vērmanes dārzā, Brīvības laukumā un Rīgas Olimpiskajā centrā. Tiks nodrošinātas arī mobilās ārstu palīdzības brigādes, bet par svētku drošību Rīgā rūpēsies 400 policistu.

Saistītie raksti

Svētku rīkotāji lūdz ļoti rūpīgi iepazīties ar informāciju uz sarīkojumu biļetēm, pievēršot uzmanību aizliedzošajām norādēm. Eva Juhņēviča atgādināja, ka uz Noslēguma koncertu nedrīkstēs ņemt līdzi lietussargus, skrituļdēļus, dzīvniekus (izņemot servisa suņus, par kuriem laikus jāinformē rīkotāji), tāpat aicināja izvēlēties saliekamus bērnu ratiņus, jo ejās starp soliem ratiņi atrasties nevarēs. Mājās vēlams atstāt arī mašīnas, jo Mežaparkā tiks gan nodrošinātas velonovietnes, bet personīgajam auto vietas noteikti nebūs. Turpretī planšetes, mobilos telefonus, foto un video tehniku, tiesa, bez statīviem un selfiju rokturiem, drīkstēšot koncertā gan ienest, gan arī izmantot, lai to iemūžinātu.

Dziesmusvētku kolektīvu vadītāji 28.jūnijā Rīgas Olimpiskajā centrā varēs saņemt dalībnieku identifikācijas kartes, kas nodrošinās ieeju un ēdināšanu svētku norises vietās, kā arī bezmaksas sabiedrisko transportu pilsētas teritorijā.

LA.lv