×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
17. maijs, 2013
Drukāt

Dziesmu svētku biļetes tirgo pat par 200 latiem (2)

foto - Letafoto - Leta

Dziesmu un deju svētku biļešu cenas portālā “ss.lv” pašlaik svārstās robežās pat līdz 200 latiem par biļeti, Valsts ieņēmumu dienests (VID) atzīst, ka tā ir neatļauta komercdarbība, tomēr pārbaudes par biļešu spekulāciju neplāno.

VID Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Agnese Grīnberga aģentūrai BNS sacīja, ka rīcība, iegādājoties būtisku daļu dziesmu un deju svētku biļešu ar mērķi tās pārdot par cenu, kas būtiski pārsniedz to noteikto cenu, ir neatļauta un vērsta uz to, lai apietu likumu, kā arī neatbilst morāles pamatprincipiem.

Viņa paskaidroja, ka privātpersonai, lai tā varētu tirgot dziesmu un deju svētku biļetes, ir jāpiedalās iepirkuma procedūrā atbilstoši Publisko iepirkumu likumam, kas ir iespējams tikai tad, ja privātpersona ir reģistrēta Komercreģistrā. VID norādīja, ka līdz ar to šāda saimnieciskā darbība, iegādājoties XXV Vispārējo latviešu dziesmu un XV deju svētku pasākumu biļetes par lētāku cenu un pārdodot tās par dārgāku, nav pieļaujama.

VID pārstāve norādīja, ka dienests nevar sākt pārbaudes un sodīt kādu par nodokļu nemaksāšanu no neatļautas komercdarbības, jo tādējādi VID vajadzētu sodīt arī par nodokļu nemaksāšanu, piemēram, no narkotiku tirdzniecības, kas ar likumu ir aizliegta.

Dziesmu un deju svētku sabiedrisko attiecību speciāliste Inga Vasiļjeva aģentūrai BNS sacīja, ka svētku rīkotājiem nav instrumenta, kā ietekmēt biļešu tirdzniecību internetā par lielākām cenām. “Var tikai aicināt cilvēkus nepirkt tās dārgās biļetes un apelēt pie cilvēku godaprāta netirgot par pārmērīgām cenām iepirktās biļetes,” viņa atzina.

Latvijas Nacionālā kultūras centra izsludinātajā iepirkuma procedūrā par dziesmu un deju svētku biļešu tirdzniecību uzvarēja “Biļešu paradīze”. Vienā pirkuma reizē pircējs uz vienu pasākumu varēja nopirkt līdz astoņām biļetēm.

Oficiāli biļetes uz deju svētku lieluzvedumu maksāja no trim līdz 25 latiem, uz noslēguma koncertu – no trim līdz 30 latiem, bet uz visiem ģenerālmēģinājumiem biļetes varēja nopirkt par vienu līdz trim latiem. Pašlaik vēl “Biļešu paradīzē” ir iegādājamas biļetes uz papildu ielikto dziesmu svētku noslēguma koncerta ģenerālmēģinājumu 6.jūlijā pulksten 10.

Portālā “ss.lv” par 200 latiem tiek piedāvāts iegādāties biļetes uz dziesmu un deju svētku noslēguma koncertu Mežaparka Lielajā estrādē.

Citu biļešu tirgotāju apetīte nav tik liela, un biļetes tiek piedāvāts iegādāties par saprātīgākām cenām, piemēram, uz deju lieluzvedumu “Tēvu laipas” biļetes internetā var nopirkt par 25 līdz 50 latiem, uz noslēguma koncertu “Līgo” – par 20 līdz 120 latiem, bet uz ģenerālmēģinājumiem – par 13 līdz 35 latiem.

Savukārt par dziesmu un deju svētku biļešu viltojumiem signāli līdz šim nav saņemti, aģentūrai BNS apstiprināja Valsts policija.

XXV Vispārējie latviešu dziesmu un XV deju svētki notiks no 30. jūnija līdz 7. jūlijam. Svētku programmu kopumā veido 51 pasākums ar vairāk nekā 62 norisēm. Svētkiem gatavojas 40 tūkstoši dalībnieku – vairāk nekā 1600 kolektīvu no Latvijas, 57 no latviešu diasporas un 28 no ārvalstīm.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. VID soda pat maminas kas pardod zidaina drwbites jo nav vairs vajadzigas, bet spekulantus nav spejigi sodit!

  2. Tikai un vienigi sodit visus kas pardod biletes ss.com!

Draugiem Facebook Twitter Google+