×
Mobilā versija
+4°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
23. aprīlis, 2013
Drukāt

Dziesmu svētku brīvdiena opermūzikai Siguldā netraucēs


Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Valsts iestāžu apritē jau bija nonācis dokumenta projekts, kas paredzēja 8. jūlija darbadienas pārcelšanu uz 27. jūliju, taču tagad tiek plānots šo darba dienu pārcelt uz 23. novembra sestdienu. 


 

Nav noslēpums, ka no vieniem Dziesmu svētkiem līdz otriem neveiksmīgi mēģināts tikt pie brīvas pirmdienas pēc noslēguma koncerta svētdienā, kas šovasar 7. jūlijā Mežaparka estrādē izskanēs ar koru un tautas sadziedāšanos līdz agrai rīta gaismai. Marta beigās Valsts sekretāru sanāksmē tika izsludināts Ministru kabineta rīkojumu projekts “Par darba dienas, 2013. gada 8. jūlija, pārcelšanu”. Tā pārtapšanu oficiālā dokumentā aizkavēja izlemšana, kurā datumā darbdiena atstrādājama. Sākotnēji bija iecerēts 27. jūlijs, taču iebildusi Latvijas Zēģelētāju savienība un Rīgas pašvaldība, jo šajā datumā notiks starptautiska buru kuģu regate. Tagad darba dienu plānots pārcelt uz 23. novembri. Latvijas Nacionālā kultūras centra sabiedrisko attiecību speciāliste Inga Bika cer, ka oficiālu rīkojumu par 8. jūlija darbdienas pārcelšanu uz 23. novembri varot gaidīt maija pirmajās dienās.

Siguldas Opermūzikas svētku rīkotājs Dainis Kalns bija dzirdējis arī versiju, ka 8. jūlija darbdienu pārcelšot uz sestdienu 3. augustā. Tad Opermūzikas svētkiem draudētu bankrots. Jo lauvas tiesu no Opermūzikas svētku izdevumiem sedzot biļešu ienākumi. Valsts kultūrkapitāla fonds no svētkiem nepieciešamās summas šogad atvēlējis 5%, tikpat daudz devusi Siguldas dome. Tradicionāli svētki norit trīs dienas, šogad no 2. līdz 4. augustam. 3. augustā dienas vidū Siguldas pilsdrupu estrādē notiks koncerts bērniem un vecākiem “Mūsu mammai un tētim” Rīgas Latviešu biedrības bērnu vokālās studijas “Knīpas un knauķi”, kā arī solistu Naura Indzera, Sanitas Sējānes, Daumanta Kalniņa un citu mākslinieku izpildījumā.

XXI Siguldas Opermūzikas svētki šovasar noritēs Verdi zīmē. Ievērojamākais notikums – operas “Otello” iestudējums, kuru uzvest Dainim Kalnam ierosinājis pasaulē slavenais Latvijas tenors, uz daudzu teātru skatuvēm titullomu atveidojušais Aleksandrs Antoņenko.

Drīz pēc Siguldas operfestivāla dziedātājs Otello lomā iejutīsies Valensijā un Vidusjūras festivālā. Arī Dezdemonas lomas izpildītāju fantastisko itāļu dziedātāju Normu Fantīni ieteicis Alensandrs Antoņenko. Jāgo atveidos slavenais itāļu baritons Vitorio Vitelli. Tieši Jāgo tēlu par operas atslēgu izraudzījies režisors Edmunds Freibergs: “Stāsts ir par ārkārtīgi lielām kaislībām un jūtām, un vienu viduvējību, kurš, lai apliecinātu sevi, gatavs manipulēt ar neaizsargātām sirdīm, emocijām un dvēselēm. Bet brīnišķīgs šis stāsts ir tādēļ, ka pretstatā mūsdienām raksturīgām sīkjūtiņām tajā valda vērienīgas emocijas.” Kopā ar scenogrāfu Aigaru Ozoliņu un kostīmu mākslinieci Ievu Kundziņu veidojot uzveduma tēlaino risinājumus, ņemta vērā pilsdrupu un tās vareno mūru radītā atmosfēra. Tādēļ nolemts operu nepārnest laikā un telpā. Diriģentam Aleksandram Viļumanim šī būs piektā reize mūžā pie “Otello” pults.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+