Kultūra
Kultūrpolitika

Rīkotāji: Dziesmu svētku dalībniekus ar identifikācijas karšu palīdzību neizsekos0

Foto: LETA

Dziesmu un Deju svētku identifikācijas kartes tiks izmantotas statistikas apkopošanai un ērtību nodrošināšanai, nevis dalībnieku izsekošanai, preses konferencē skaidroja XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku izpilddirektore Eva Juhņēviča.

Pēc viņas teiktā, par svētku dalībnieku digitālo reģistrāciju un identifikācijas karšu ieviešanu tiktu domāts arī tad, ja uzņēmums “Squalio” nebūtu piedāvājis par brīvu sniegt šādu pakalpojumu. Identifikācijas kartes tiks izmantotas, lai apvienotu bezmaksas sabiedriskā transporta, pusdienu un vakariņu pieejamību, kā arī dalību svētku norisēs. Juhņēviča skaidroja, ka svētku dalībnieki ar šīm kartēm netiks izsekoti.

Gadījumā, ja dalībnieks svētku laikā nozaudēs savu identifikācijas karti, vēršoties pie sava kolektīva vadītāja un nododot informāciju tālāk, būs iespējams izveidot jaunu karti.

Svētku rīkotāji skaidroja, ka šādas kartes pielietošana nav nekas jauns – iedzīvotāji to jau izmanto kā e-talonu, Rīdzinieka karti, skolēna apliecību u.t.t. Līdzās pārtikas un sabiedriskā transporta pieejamībai, arī apsardze ar šīm kartēm varēs pārbaudīt, vai dalībnieki ieradušies pareizajā mēģinājumu vai pasākuma norises vietā.

“Kā liecina jaunākie pētījumi Dziesmu un deju svētkos piedalās 30 % no visiem Latvijas iedzīvotājiem, Svētkos iesaistās un līdzdarbojas teju 45 %. Svētku nedēļā Rīgā būs vairāk kā 40 000 dalībnieku no 118 Latvijas pašvaldībām, kā arī citām pasaules valstīm, kur latvieši uztur un attīsta dziesmu un deju svētku tradīciju. Septiņās dienās dalībnieki piedalīsies vairāk nekā 64 pasākumos, kurus klātienē vēros liels skaits cilvēku. Pēc elektroniskās reģistrācijas būs daudz vienkāršāk sazināties ar dalībniekiem, kā arī pēc rūpīgas datu analīzes organizēt nākamos Svētkus,” stāsta kultūras ministre Dace Melbārde.

Par dalībnieku personas datu aizsardzību līdz svētku beigām būs atbildīgs “KPMG” zvērinātu advokātu birojs. Juhņēviča skaidroja, ka, saskaņā ar šī gada 25. maijā spēkā stājošos Vispārīgās datu aizsardzības regulu, svētku rīkotājiem personu dati pēc svētkiem “jāiznīcina”. Tas nozīmē, ka organizatoru rīcībā būs vien anonimizēti statistikas dati, kas, pateicoties dalībnieku kartēm, tiks apkopota un izmantota nākamo svētku rīkošanai.

Uzņēmuma “Squalio” valdes loceklis Sandis Kolomenskis medijiem sacīja, ka pašlaik pie dalībnieku karšu sistēmas uzturēšanas strādā desmit cilvēki, taču īpašus sistēmas drošības vai stabilitātes draudus viņš nesaskata. Tāpat Kolomenskis norādīja, ka sistēmas izveide un pielāgošana Dziesmu un Deju svētkiem vērtējama aptuveni 100 000 eiro apmērā.

Svētku dalībnieku reģistrācija līdzinās konta izveidei vairumā sociālo tīklu. Reģistrācija notiek interneta vietnes “www.dziesmusvētki.lv” sadaļas “dalībniekiem”, apakšadaļā “reģistrēties”. Aktivizēt kontu var ar kodu, ko dalībnieks sanem uz epastu vai telefonu. Turpinot reģistrāciju, sistēmā jāveic personas datu un foto ievadīšana.

Tāpat dalībnieki reģistrācijas laikā tiek iepazīstināti ar svētku noteikuiem. Pēcāk ievadītā informācija tiek nodota kolektīvu vadītājiem, kuri sniedz savu apstiprinājumus. Taču galīgo apstiprinājumu reģistrējušās personas saņems vienīgi pēc visām svētku skatēm un to rezultātu apkopošanas.

Lai palīdzētu dažādām mērķa grupām, sagatavos pamācības, kurās soli pa solim tiek skaidrots dalībnieku reģistrācijas process. Tiks nodrošināts arī atbalsta tālrunis, pa kuru varēs iegūt nepieciešamo informāciju. Reģistrācijas pamācība būs pieejama gan teksta, gan arī video formātā.

Saistītie raksti

Kā ziņots, šogad gaidāmajos Vispārējos latviešu Dziesmu un Deju svētkos paredzēts jaunievedums – dalībnieku elektroniska reģistrācija, kas notiks mājaslapā “www.dziesmusvetki.lv” no 1.februāra līdz 13.februārim ieskaitot, aģentūru LETA informēja svētku organizatoru pārstāve Inga Vasiļjeva.

XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki Rīgu pieskandinās no 30. jūnija līdz 8. jūlijam, atgādina organizatori.

LA.lv