Latvijā
Sabiedrība

Dziesmu svētku izpilddirektore: neiegādājieties biļetes no pārpircējiem22


Svētku izpilddirektore Eva Juhņēviča.
Svētku izpilddirektore Eva Juhņēviča.
Foto: LETA

XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un deju svētku biļešu tirdzniecības process gan biļešu kasēs, gan internetā šodien noritējis nepārtraukti, norādīja svētku izpilddirektore Eva Juhņēviča.

Viņa uzsvēra, ka svētku rīkotāji visas dienas garumā rūpīgi monitorējuši situāciju gan biļešu kasēs, gan internetā. Tirdzniecības process ir noritējis nepārtraukti gan kasēs, gan internetā, un vidēji sistēmā vienlaicīgi tikuši apkalpoti 1000 pircēji.

Juhņēviča skaidroja, ka sistēmas noslodze bijusi liela, ko apliecina arī rīkotāju novērojumi un biļešu pircēju sniegtā informācija, ka biļešu sistēma gan kasēs, gan internetā ir bijusi ļoti lēna. “Process bijis nepārtraukts, tomēr lēns,” teica Juhņēviča.

Rīkotāji arī konstatējuši, ka sludinājumu portālos parādījušās biļetes uz Dziesmu un deju svētku pasākumiem, kas pārsniedz biļešu sākotnējo vērtību. Vienlaikus rīkotāji atzīst, ka viņu rokās nav juridisku ieroču cīņai pret šādiem cilvēkiem. “Varam izteikt tikai nožēlu, ka biļetes ir pakļautas šādai negodprātīgai rīcībai. Aicinām cilvēkus neiegādāties biļetes no pārpircējiem un arī apzināties, – ja biļetes tiek pirktas ārpus tirdzniecības vietām, pastāv augsts risks nopirkt viltotas biļetes,” teica Juhņēviča, piebilstot, ka informācija nodota “atbildīgajiem dienestiem”.

Svētku izpilddirektore pagaidām atturējās komentēt turpmāko sadarbību ar “Biļešu paradīzi”, jo, lai gan pašlaik ir apzināti problēmjautājumi, vēl esot nepieciešama analīze, kas arī tikšot veikta, lai nākamās nedēļas sākumā sabiedrībai sniegtu informāciju gan par sistēmas darbību, gan citiem konstatētajiem apstākļiem.

Viņa norādīja – lai cik daudz sabiedrība tiktu informēta par konkrētās infrastruktūras kapacitāti un to, ka biļetes visiem nepietiks, tomēr brīdī, kad sākas biļešu pārdošana, emocijas sit augstu vilni. Arī šis gads esot apliecinājums tam, ka jāmeklē risinājumi, kā biļešu tirdzniecības veidu uzlabot vai manīt, virzot plašākai apspriedei sabiedrībā un Dziesmu un deju svētku kopienā iespējamos risinājumus, lai pēc iespējas vairāk cilvēku varētu iegādāties biļetes un tirdzniecības process nebūtu tik saspringts un nepatīkamu emociju pilns.

“Pēc šīm sešām stundām, redzot, cik ļoti sarežģīts ir process, un ka daudzi netiek pie biļetēm, domāsim, kā rast godīgāku un cieņpilnāku risinājumu. Uz šo brīdi esam izdarījuši visu, lai šis process būtu maksimāli godīgs pret ikvienu Latvijas iedzīvotāju, sešas reizes samazinot ielūgumu skaitu, vienā pirkuma reizē divkārtīgi ierobežojot skaitu, palielinot infrastruktūru, tomēr biļešu piedāvājums joprojām nespēj apmierināt milzīgo pieprasījumu,” viņa atzina.

Savukārt, komentējot biļešu cenas, Juhņēviča uzsvēra, ka Dziesmu un deju svētku biļešu cenu politika ļoti krasi atšķiras no citām, piemēram, privātā sektora rīkotu pasākumu biļešu cenu politikām. “Šis ir pasākums par nodokļu maksātāju naudu. Arī Dziesmusvētku likumā teikts, ka Dziesmusvētki ir pieejami visiem, tādēļ cenu politika ir demokrātiska un ir daudz cenu kategorijas, lai katrs pēc savas pirktspējas varētu atļauties biļeti iegādāties,” viņa skaidroja.

Juhņēviča pieļāva, ka nekad biļetes uz Dziesmu un deju svētkiem nemaksās milzu naudu, kā to ierasts redzēt, pērkot biļetes uz “lielo mākslinieku” koncertiem.

LA.lv