×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
3. marts, 2018
Drukāt

Dziesmu svētku izpilddirektore: neiegādājieties biļetes no pārpircējiem (23)

Foto: LETAFoto: LETA

Svētku izpilddirektore Eva Juhņēviča.

XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un deju svētku biļešu tirdzniecības process gan biļešu kasēs, gan internetā šodien noritējis nepārtraukti, norādīja svētku izpilddirektore Eva Juhņēviča.

Viņa uzsvēra, ka svētku rīkotāji visas dienas garumā rūpīgi monitorējuši situāciju gan biļešu kasēs, gan internetā. Tirdzniecības process ir noritējis nepārtraukti gan kasēs, gan internetā, un vidēji sistēmā vienlaicīgi tikuši apkalpoti 1000 pircēji.

Juhņēviča skaidroja, ka sistēmas noslodze bijusi liela, ko apliecina arī rīkotāju novērojumi un biļešu pircēju sniegtā informācija, ka biļešu sistēma gan kasēs, gan internetā ir bijusi ļoti lēna. “Process bijis nepārtraukts, tomēr lēns,” teica Juhņēviča.

Rīkotāji arī konstatējuši, ka sludinājumu portālos parādījušās biļetes uz Dziesmu un deju svētku pasākumiem, kas pārsniedz biļešu sākotnējo vērtību. Vienlaikus rīkotāji atzīst, ka viņu rokās nav juridisku ieroču cīņai pret šādiem cilvēkiem. “Varam izteikt tikai nožēlu, ka biļetes ir pakļautas šādai negodprātīgai rīcībai. Aicinām cilvēkus neiegādāties biļetes no pārpircējiem un arī apzināties, – ja biļetes tiek pirktas ārpus tirdzniecības vietām, pastāv augsts risks nopirkt viltotas biļetes,” teica Juhņēviča, piebilstot, ka informācija nodota “atbildīgajiem dienestiem”.

Svētku izpilddirektore pagaidām atturējās komentēt turpmāko sadarbību ar “Biļešu paradīzi”, jo, lai gan pašlaik ir apzināti problēmjautājumi, vēl esot nepieciešama analīze, kas arī tikšot veikta, lai nākamās nedēļas sākumā sabiedrībai sniegtu informāciju gan par sistēmas darbību, gan citiem konstatētajiem apstākļiem.

Viņa norādīja – lai cik daudz sabiedrība tiktu informēta par konkrētās infrastruktūras kapacitāti un to, ka biļetes visiem nepietiks, tomēr brīdī, kad sākas biļešu pārdošana, emocijas sit augstu vilni. Arī šis gads esot apliecinājums tam, ka jāmeklē risinājumi, kā biļešu tirdzniecības veidu uzlabot vai manīt, virzot plašākai apspriedei sabiedrībā un Dziesmu un deju svētku kopienā iespējamos risinājumus, lai pēc iespējas vairāk cilvēku varētu iegādāties biļetes un tirdzniecības process nebūtu tik saspringts un nepatīkamu emociju pilns.

“Pēc šīm sešām stundām, redzot, cik ļoti sarežģīts ir process, un ka daudzi netiek pie biļetēm, domāsim, kā rast godīgāku un cieņpilnāku risinājumu. Uz šo brīdi esam izdarījuši visu, lai šis process būtu maksimāli godīgs pret ikvienu Latvijas iedzīvotāju, sešas reizes samazinot ielūgumu skaitu, vienā pirkuma reizē divkārtīgi ierobežojot skaitu, palielinot infrastruktūru, tomēr biļešu piedāvājums joprojām nespēj apmierināt milzīgo pieprasījumu,” viņa atzina.

Savukārt, komentējot biļešu cenas, Juhņēviča uzsvēra, ka Dziesmu un deju svētku biļešu cenu politika ļoti krasi atšķiras no citām, piemēram, privātā sektora rīkotu pasākumu biļešu cenu politikām. “Šis ir pasākums par nodokļu maksātāju naudu. Arī Dziesmusvētku likumā teikts, ka Dziesmusvētki ir pieejami visiem, tādēļ cenu politika ir demokrātiska un ir daudz cenu kategorijas, lai katrs pēc savas pirktspējas varētu atļauties biļeti iegādāties,” viņa skaidroja.

Juhņēviča pieļāva, ka nekad biļetes uz Dziesmu un deju svētkiem nemaksās milzu naudu, kā to ierasts redzēt, pērkot biļetes uz “lielo mākslinieku” koncertiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (23)

 1. Es no plkst. 11:00 lidz 16:00 nosedeju pie datora, ta ari nesagaidiju savu rindu, lai nopirktu biletes, par kadu vienmerigu darbibu te iet runa?

 2. Šoka terapija LV Atbildēt

  Lielākais šoks vēl ir priekšā , kad uz 1 vietu būs 3 cilvēki ar biļetēm…

 3. Kāpēc vispār ir kādam jādod ielūgums?????

 4. Pavisam vienkārši – katram kolektīva, kurš piedalās svētkos, dalībniekam garantēt iespēju iegādāties 2+2 biļetes pirms oficiālās tirgošanās. Pirmkārt, rastos iespēja arī lauku cilvēkiem tikt pie svētkiem, otrkārt – pašdarbnieku ģimenēm, kurās tiek atbalstīti tie, kuri šos svētkus rada, jo ne jau valdība un ministrijas gadiem iet uz mēģinājumiem un uzstājas bez maksas svētkos.

 5. Kapec nevar ieviest personalizetas biletes? Perkot biletes uzradit vardu kuru uzprinte, uzrada uz biletem!???

 6. Šī biłešu pārdošana internetā Atbildēt

  Tieši veicina spekulāciju. Ko viens cilvēks darīs ar astońām biłetēm???? Kautkādīgi jātiek no tām vałā!! Tiem kas stāvēja stundām rindā, katram tikai četras. Visa šī pārdošanas lieta greizi noorganizēta.

 7. Vienu biļeti uz vienu pases uzrādītāju personīgi,bet… …negodīgā valstī,kur demokrātija sen kļuvusi par anarhiju-var darīt,ko grib,bet par to atbildības nekādas,tā arī būs! Paši pūta-paši dega!

 8. Slimie cilveeki, es tur pat par velti neietu!

 9. Tie nav pārpircēji,tie ir biznesmeņi , bizness un biznesmeņi ir mūsu valsts pamats.

 10. kamēr katrā pasākuma būs pa izpilddirektoram jēgas nekādas… taisnība,ka viņu sen vajadzēja atstādināt

 11. mežonīgais kapitālisms Atbildēt

  Mērķtiecīgi šajā valstī , kas saucas Latvija , viss tiek nonivilēts uz vērtību izteiksmi naudas formā . Ir pagājuši jau 27 gadi ,, neatkarīgās Latvijas ” pastāvēšanas laika posmā un šodienas notikumi mums skaidri parāda , kādā situācijā un kādā dzīves kvalitātes posmā esam nonākuši .
  Dzīvi cilvēki , kas var būt kādreiz bija Jūsu kaimiņi , šodien kā bezpajumtnieki klīst pie lielveikaliem , autoostām un ubago naudu vai pārtiku . Vairāki desmiti vienkārši nosalst , simtiem nogalina viens otru uz ceļiem , mēs esam ,, dāsni ” sodīti par to ka mums vēl ir savs ,, privātīpašums ” (rakstu pēdiņās ,jo faktiski tāda vairs nav , ja nenomaksāsi NĪN – nekustamā īpašuma nodokli – to atņems ,, mūsu pašu valsts ” ). U.t.t.

  Vai kāds var pateikt , ko darīt , kā lai no šī murgainā sapņa , kurā reāļi dzīvojam , pamostas ? Tāds lūk ir jautājums !

 12. Valodiņa gan viņai raita. Bet darbi…..

 13. Pamodās mežroźīte-tā iet, kad dzīvo citā realitātē! Tas notiek visus šos gadus.

 14. Ko lai saka par nopirktu biļeti kura nav pat ienākusi @inbox.lv.Gaidu darba dienu lai jautātu Biļešu Paradīze ka var ar bankas karti pērkot pazust biļete.

 15. parak daudz to izpilddirektoru un prieksasedetaju visi grib uzvarities neko nedarot

 16. Vēl ir variants ka skatītāju vietas palielināt.Ja nemaldos lielākajos stadionos saiet pāri par 100k

  • Vēl viens padoms Atbildēt

   Vēl viens padoms – izbeigt to masveida histēriju. Nu nebūs biļete, nu neaiziesi – nu un tad? Kas notiks, pats sev mazvērtīgāks liksies? Pasaule apstāsies? It kā citu iespēju šai vasarai nebūtu.

 17. Dzintar, dzintar kā tad tā?
  Tagad saproti savu/jūsu līmeni.
  Ražu vāc rudeni.

 18. Visu pērkam pie pārpircējiem. Ja paši gandrīz neko neražojam, tad neiespējami kaut ko nopirkt bez pārpircēju ķēdītes. Pat valsts iepirkumā neviens kapeiķis nenokļūst pie domātā adresāta, ja tam n-tie pārpircēji nav noņēmuši savus meslus. Tad kaut kādas biļetītes izlauzīs citu ceļu.

 19. Tirdzniecību vajadzētu anulēt. Nodot biļetes atpakaļ. Tad arī nāktu gaismā 200 biļetīšu kampēji/spekulanti. Tirgot vēlreiz tikai internetā, pie cita izplatītāja pusi biļešu. Otru daļu uzrādot personu apliecinošu dokumentu un reģistrējot pircēju, čekā jābūt personas kodam. Viena persona nevarētu iegādāties vairāk par noteikto daudzumu. Kasieres biļetes nevarētu “laist pa kreisi”. Policista uzraudzībā, ja tāda situācija.

 20. Lai Dziesmusvētki būtu pieejami visiem,vajag tirgot pa 1 biļetei katram pircējam uz pasākumu!!!

 21. Bet kur tad citur es varu nopirkt biļeti uz noslēguma koncertu ja ne pie spekulantiem par 250euro?

Draugiem Facebook Twitter Google+