Kultūra
Kultūrpolitika

Dziesmu svētku izpilddirektore: Priecātos, ja būtu lielāka interese par skatēm0

Foto: LETA

Arī Dziesmu un deju svētku skates ir iespējams apmeklēt, un mēs cilvēkus aicinām to darīt, tāpēc būtu priecājušies, ja šī interese būtu lielāka, aģentūrai LETA pauda XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku izpilddirektore Eva Juhņēviča.

Pēc viņas domām, pirms katriem Dziesmu un deju svētkiem ikvienam Latvijas iedzīvotājam pēkšņi rodas nepieciešamība būt klāt šajos lielajos pasākumos, taču ir arī iespējams apmeklēt dalībnieku atlases skates.

Tāpat arī iepriekšējā gadā notika svētku ieskaņas koncerti, kurus, pēc Juhņēvičas teiktā, nevarēja raksturot kā stāvgrūdām pilnus un bez tukšām sēdvietām.

“Protams, ka procesā iesaistītie – dalībnieki, to tuvinieki u.c. – cenšas šos notikumus apmeklēt, bet, domājot par nākotni, es varu tikai aicināt cilvēkus vēl vairāk pievērst tiem uzmanību. Ja mēs, liekot roku uz sirds, varam teikt, ka dziesmu svētki ir ļoti svarīga mūsu identitātes sastāvdaļa, tad, manuprāt, šo skašu apmeklējums būtu brīnišķīgs veids, kā sevī pašā veicināt piederību svētkiem,” sacīja svētku izpilddirektore.

Taujāta par iedzīvotāju salīdzinoši zemo interesi par “Arēnā Rīga” paredzēto vokālsimfoniskās mūzikas koncertu, Juhņēviča atbildēja, ka, iespējams, cilvēki grib baudīt ne tik nopietnu programmu.

“Šis pasākums vēl ir pieejams un vajadzīgs, vienīgi jautājums, vai tam jānotiek citā norises vietā,” sacīja Juhņēviča, piebilstot, ka par to plānotas diskusijas pēc šī gada Dziesmusvētkiem.

LA.lv