×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.6°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
13. jūlijs, 2015
Drukāt

Dziesmu svētku laikā Bērnu slimnīcā nogādāti 156 svētku dalībnieki; pārsvarā konstatēta dehidratācija un trauksmes stāvoklis

Foto - LETAFoto - LETA

XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku laikā Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā nogādāti 156 svētku dalībnieki, no kuriem slimnīcā tika hospitalizēti desmit bērni, aģentūru LETA informēja slimnīcas pārstāve Dace Preisa.

Gandrīz puse jeb 71 dalībnieks slimnīcā nonāca saspringtākajās dienās – 11. un 12.jūlijā, kad notika dziesmu svētku gala koncerts un tā ģenerālmēģinājums, kā arī dziesmu un deju svētku gājiens. 11.jūlija vakarā Bērnu slimnīcā ieradās 46 pacienti, no kuriem seši tika hospitalizēti, tomēr visi jau nākamajā dienā tika izrakstīti no slimnīcas.

Kā atzīst slimnīcas mediķi, slimnīcā nogādātajiem pacientiem pārsvarā konstatēta dehidratācija un trauksmes stāvoklis. Medicīniskas indikācijas, lai saņemtu palīdzību, bija salīdzinoši nelielai pacientu daļai, un vairumā gadījumu no 11.jūlija vakarā ievestajiem pacientiem konstatēts trauksmes stāvoklis, kas neprasīja atrašanos stacionārā. Tomēr ņemot vērā, ka daudzi bērni ieradušies no reģioniem un viņiem nebija iespējas atgūties mājas apstākļos, tika pieņemts lēmums viņus nogādāt slimnīcā.

Mediķi uzsver, ka ļoti svarīgi ir nepārtraukti bērniem atgādināt par nepieciešamību uzņemt ūdeni daudzumā, kas ir vairāk, nekā ir ierasts ikdienā. Būtiski ir neaizmirst regulāras un pilnvērtīgas ēdienreizes, kā arī nakts mieram veltīt vismaz 7-8 stundas, norādīja Preisa.

Viņa arī piebilda, ka šādiem svētkiem ir jāgatavojas īpaši uzmanīgi, kā arī ģimenes ārstiem ir jāizvērtē bērnu stāvoklis, jo pastāv ļoti iela iespēja, ka paaugstinātas fiziskas un emocionālas slodzes apstākļos var saasināties hroniskas saslimšanas.

Kā ziņots, sestdienas vakarā, kad Mežaparka estrādē notika XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku noslēguma koncerta ģenerālmēģinājums, daudziem dziedātājiem kļuva slikti un viņi paģība. Mediķi slimnīcā nogādāja 17 bērnus. Tika pieļauts, ka bērnu ģībšanu varētu būt izraisījis vairāku faktoru kopums, tai skaitā arī lielā slodze. Izskanēja arī atsevišķi viedokļi par, iespējams, nepietiekamu vai nepareizu ēdināšanu un dzeramā ūdens trūkumu.

Patlaban visi slimnīcā nonākušie svētku dalībnieki no ārstniecības iestādes ir izrakstīti.

XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki sākās 6.jūlijā, bet noslēdzās vakar. Svētkos piedalījās 37 890 dalībnieki.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+