Latvijā
Sabiedrība

Dziesmu svētku laikā koriste laidusi pasaulē mazuli4

Foto: LETA

Aizvadīto Dziesmu un deju svētku laikā kāda koriste no pasākuma norises vietas nogādāta slimnīcā, jo viņai sākušās dzemdības, pirmdien preses konferencē pastāstīja svētku izpilddirektore Eva Juhņēviča.

Viņa uzsvēra, ka šāda sagadīšanās noteikti ir vērtējama simboliski. “Vakar no rīta mēs šo informāciju saņēmām, ka Dziesmu svētku laikā koriste ir kļuvusi par māmiņu, un tas ir ļoti simboliski,” stāstīja Juhņēviča.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) direktore Liene Cipule preses konferencē apstiprināja, ka kādai koristei šie Dziesmu svētki paliks atmiņā ar ļoti īpašu notikumu. “Mūsu dienests nogādāja māmiņu dzemdību namā laicīgi, un viss notika,” norādīja Cipule, notikušā detaļas sīkāk gan nekomentējot.

Juhņēviča solīja nākotnē uzmeklēt Dziesmu svētku laikā pasaulē nākušo mazuli.

Kā ziņots, kopumā Dziesmu un deju svētki gan rīkotāju, gan operatīvo dienestu vērtējumā ir aizvadīti ļoti mierīgi.

Cipule preses konferencē slavēja svētku dalībniekus, kas preventīvi bija parūpējušies par savu veselību, tādēļ nevienam dalībniekam nenācās nokļūt slimnīcā ar smagām veselības problēmām. Viņa gan piebilda, ka daži dalībnieki tika nogādāti ārstniecības iestādēs tālāku pārbaužu veikšanai.

Cipule skaidroja, ka visvairāk pie mediķiem vērsās dejotāji, kuri bija guvuši sasitumus vai sastiepumus.

Cipule arī pauda pateicību “Latvijas Sarkanajam krustam”, kas nodrošināja pirmās palīdzības sniegšanu svētku dalībniekiem.

Kā ziņots, aizvadītajā naktī ar tautasdziesmu “Pūt, vējiņi” Andreja Jurjāna apdarē 16 500 koristu izpildījumā noslēdzās XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI deju svētki, kuros kopumā piedalījās vairāk nekā 42 000 dalībnieku. Šoreiz svētki notika Latvijas valsts simtgades zīmē.

LA.lv