×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
30. aprīlis, 2013
Drukāt

Dziesmu svētku laikā tomēr tikai aicinās izkārt valsts karogu

foto - Letafoto - Leta

Vasarā gaidāmajos dziesmu svētkos rīkotāji tomēr atteikušies no ieceres noteikt, ka pie ēkām obligāti būtu jāizkar karogs, taču tas notiks aicinājuma formā, aģentūra BNS uzzināja Latvijas Nacionālajā kultūras centrā.

Centrs sociālās kampaņas ietvaros aicinās Latvijas iedzīvotājus lietot Latvijas valsts karogu 7. jūlijā ‒ XXV Vispārējie latviešu dziesmu un XV deju svētku noslēguma dienā.

Tādējādi Kultūras ministrija lūdz atsaukt iepriekš Valsts sekretāru sanāksmē pieteikto jautājumu par karoga lietošanu svētku laikā.

Lēmumprojekts paredzēja no 30. jūnija līdz 7. jūlijam novietot Latvijas valsts karogu pie publisko personu ēkām, privāto tiesību juridisko personu un personu apvienību ēkām, kā arī dzīvojamām ēkām.

Ministrija pamatoja, ka, ņemot vērā svētku nozīmību, kā arī lai izrādītu pienācīgu godu dziesmu un deju svētku tradīcijām, arī svētku dalībniekiem un atbalstītājiem, īpaši pašvaldībām, kā arī lai nostiprinātu Latvijas pilsoņu piederības izjūtu kopīgajām nācijas vērtībām, ir nosakāms novietot Latvijas valsts karogu svētku nedēļā pie ēkām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+