Kultūra
Mūzika

Dziesmu svētku Lielā balva – LU Pūtēju orķestrim0

Evijas Trifanovas foto

Dziesmusvētku Lielo balvu kā labākais pūtēju orķestris saņēmis Latvijas Universitātes Pūtēju orķestris, šodien informēja svētku komunikāciju speciāliste Inga Vasiļjeva.

2. jūnijā Lielajā Ģildē notika Latvijas pūtēju orķestru konkurss, kurā sacentās 25 labākie pūtēju orķestri no visas Latvijas. Orķestru sniegumu vērtēja starptautiska žūrija, kuras sastāvā bija Guntis Kumačevs, Andris Vecumnieks, Timo Kotilainens (Somija), Daiņus Pavilonis (Lietuva), Andreja Šolara (Slovēnija).

Kolektīvi sacentās trīs grūtības pakāpēs – III, IV un V. Andris Vecumnieks, žūrijas priekšsēdētājs uzreiz pēc apbalvošanas teica: “Ir gandarījums un patīkams nogurums – kā pēc labi padarīta darba. Vislielākais prieks man ir nevis par augstākās grūtības – 5. grupas – kolektīviem, bet tieši par 3. grupas kolektīviem – šie orķestri ir uz pareizā ceļa. Katrā ziņā, ik viens orķestris, kurš jebkurā Latvijas novadā eksistē ir kā kultūras zīme un mūsu identitātes izpausme. Jo vairāk orķestru, jo vairāk mēs varam būt lepni, ka mēs esam ne tikai dziedoša un dejojoša, bet arī spēlējoša tauta!”

Slovēņu diriģente, žūrijas locekle Andreja Šolara: “Esmu pārsteigta par labo pūtēju orķestru līmeni. Mani priecē tas, ka orķestru dalībnieku vidū redzēju bērnus un jauniešus, kā arī augstu vērtēju to, ka kolektīvu sniegumā skanēja ļoti daudz latviešu komponistu mūzikas.”

Dziesmusvētku Lielo balvu, 2000 eiro naudas balvu no Conexus Baltic Grid, fabrikas “Laima” saldumu dižgrozu un Rimi dāvanu karti saņēma Latvijas Universitātes Pūtēju orķestris (diriģenti Jānis Puriņš, Jānis Kaģis).

Saistītie raksti

Pūtēju orķestru sniegumu XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos varēs dzirdēt pūtēju orķestru latviešu mūzikas koncertā 3.jūlijā, koncertos Rīgas dievnamos 4. jūlijā (ieeja – bezmaksas) un pūtēju orķestru Dižkoncertā 6. jūlijā (ieeja – bezmaksas).

XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki, kas šoreiz notiek Latvijas valsts simtgades zīmē, Rīgu pieskandinās no 2018. gada 30. jūnija līdz 8. jūlijam.

LA.lv