×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
1. februāris, 2016
Drukāt

Dziesmu svētku noslēguma koncertu režisēs Brikmanis, deju lieluzvedumu – Seņkovs

Foto: LETAFoto: LETA

XXV Vispārējo latviešu Dziesmu svētku un XV Deju svētku "Līgo!" noslēguma koncerts Mežaparka Lielajā estrādē.

XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku noslēguma koncerta mākslinieciskās koncepcijas izstrāde tiks uzticēta mākslinieciskajam vadītājam Mārtiņam Klišānam, režisoram Uģim Brikmanim un scenogrāfam Aigaram Ozoliņam, savukārt deju lieluzveduma mākslinieciskās koncepcijas izstrādes grupā strādās režisors Elmārs Seņkovs, mākslinieciskie vadītāji Jānis Purviņš un Jānis Ērglis, kā arī scenogrāfs Reinis Suhanovs, liecina Iepirkumu uzraudzības biroja informācija.

Kopējā līgumcena noslēguma koncerta koncepcijas izstrādei ir 23 000 eiro, bet deju lieluzveduma koncepcijas izstrādei – 32 000 eiro.

Ar Klišānu, Purviņu un Ērgli tiks slēgts līgums par 9000 eiro, ietverot visus piemērojamos nodokļus, izņemot pievienotās vērtības nodokli (PVN), bet ar Brikmani, Ozoliņu, Seņkovu un Suhanovu tiks slēgts līgums, katram paredzot 7000 eiro, ietverot visus piemērojamos nodokļus, izņemot PVN.

Aģentūra BNS jau ziņoja, ka XXVI Vispārējo latviešu dziesmu un XVI deju svētku deju lieluzveduma māksliniecisko koncepciju izstrādās mākslinieciskie vadītāji Ērglis un Purviņš, režisors Seņkovs un scenogrāfs Suhanovs, kuri savā koncepcijā ar uzvedumu “Māras zeme” vēlas vēlreiz caur deju izprast, novērtēt un iemīlēt sev apkārt visu laiku esošas un sen zināmas lietas, tās saudzēt un celt cieņā.

Noslēguma koncerta koncepcijas radošā grupa, kurā ir mākslinieciskais vadītājs Klišāns, režisors Brikmanis un scenogrāfs Ozoliņš vēlas atjaunot pirmreizīgā brīnuma atskārsmi par kopības spēku, dziesmas varu, mūzikas, dabas un cilvēka vienotību, latviešu valodas un dziesmu patieso skaistumu.

Kā ziņots, XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki notiks 2018.gadā, kad Latvija svinēs savu simtgadi. Dziesmu un deju svētku padome atbalstījusi, ka XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki notiek no 30. jūnija līdz 8. jūlijam. Nākamo Dziesmu un deju svētku norises laiks vēl jāapstiprina valdībai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+