Kultūra
Kultūrpolitika

Dziesmu svētku rīkotāji: Šogad būtiski mazināta svētku dalībnieku slodze0

Foto: LETA

Pēc 2013. gada Dziesmu un deju svētku izvērtējuma šoreiz ir būtiski mazināta dalībnieku noslodze, šodien prese konferencē informēja svētku izpilddirektore Eva Juhņēviča.

Svētku dalībnieku gājiens notiks jau pirmajā – Atklāšanas dienā, savukārt Noslēguma koncerta dienā dalībniekiem nebūs mēģinājumu. Mazināts arī deju lieluzveduma koncertu skaits un Noslēguma koncerta publisko mēģinājumu skaits. “Vēlamies uzsvērt, ka publisko koncertu mazinājums ne tikai izlīdzsvaro noslodzi, bet arī nepieciešams, lai dalībnieki aktīvi apmeklētu mēģinājumus, kas, savukārt, ir svarīgi koncertu mākslinieciskai kvalitātei,” akcentē Svētku izpilddirektore Eva Juhņēviča.

Precizēti arī noteikumi par dalībnieku ēdināšanu un naktsmītnēm: no svētku budžeta tās apmaksās dienās, kad konkrētajam dalībniekam vai kolektīvam jāpiedalās kādā no svētku pasākumiem Rīgā. Pārējās dienās, ja Svētku dalībnieks uzturas Rīgā, viņa ēdināšanas un naktsmītņu izmaksas sedz pašvaldība, norādīja svētku komunikāciju speciāliste Inga Vasiļjeva.

Svētku jauninājums – pusdienas mēģinājumu un koncertu vietā: brokastis dalībnieki ēdīs mītnes vietā, pusdienas – norises vietā, savukārt par launaga un vakariņu vietu atkarībā no mēģinājumu grafika pastāv izvēle – ēst norises vieta un mītnes vietā. Dalībnieku ēdienkarti izstrādāja īpaši izveidota darba grupa, kuras sastāvā darbojās Svētku rīkotāji, uztura speciālisti, PVD eksperti, biedrības “Izglītības iestāžu ēdinātāju asociācija” pārstāvji u.c. Ēdienreižu sadalījums pa ēdienreizēm saskaņā ar pieņemto vienā dienā noteikto uzturvērtību apjomu ir ne mazāk kā 25% brokastīs, 40% pusdienās, 35% vakariņās /launagā. Viena dalībnieka ēdināšanas izmaksas no valsts dotācijas ir 8 eiro dienā (ieskaitot PVN).

Saistītie raksti

Svētku dalībniekiem būs dzīvības apdrošināšana un traumu papildapdrošināšana, ko dāvina lieldraugs Swedbank. Pasākumu mēģinājumu un koncertu laikā ar veikalu RIMI atbalstu tiks nodrošināti 400 000 litru dzeramā ūdens. Savukārt dalībnieku somiņās būs lietusmētelīši, sēdpaklājiņi, plāksteri, mitrās salvetes, kāju krēms, informācija par drošību un praktiski padomi.

XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki pieskandinās Rīgu no 30. jūnija līdz 8. Jūlijam, pulcējot 43 290 dalībniekus – 16 500 kordziedātājus no 427 koriem un 18 174 dejotāju no 739 kolektīviem. Svētkos piedalīsies dalībnieki no 118 Latvijas pašvaldībām un 21 pasaules valsts.

LA.lv