Mobilā versija
Brīdinājums +4.8°C
Vilnis, Raimonds, Laine
Sestdiena, 29. aprīlis, 2017
26. decembris, 2014
Drukāt

Dziesmu svētku tradīciju ārzemēs uzturēs PBLA (1)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Dziesmu un deju svētku tradīcijas ilgtspēju ārzemēs uzturēs Pasaules brīvo latviešu apvienība (PBLA), liecina informācija Kultūras ministrijas mājaslapā.

PBLA sniegs atbalstu ārvalstu latviešu organizācijām ar Dziesmu un deju svētku tradīcijas ilgtspēju saistītu pasākumu sarīkošanai ārvalstu latviešu mītnes zemēs, kā arī Dziesmu un deju svētkiem saistītā repertuāra apguvi. Apvienība nodrošinās arī Dziesmu un deju svētku mākslinieciskās programmas un ar Dziesmu un deju svētku tradīcijas ilgtspēju saistītu pasākumu plāna izveidi un īstenošanu.

PBLA nodrošinās arī Latvijas profesionālās kultūras un mākslas pieejamību latviešu diasporas centros ārvalstīs, gan nodrošinot kultūras pasākumu izveidi, gan informējot par tiem. Asociācija palīdzēs izveidot arī Latvijas profesionālās kultūras un mākslas pasākumu – koncerti, viesizrādes, izstādes un citi pasākumi – un to norišu vietu plāna izveidi.
PBLA pienākumu veikšanai piešķirti 73 000 eiro. 30 000 no tiem tiks atvēlēti Dziesmu un deju svētku tradīcijas ilgtspējas saglabāšanai, bet 43 000 eiro – Latvijas profesionālās kultūras un mākslas pasākumiem.

Šos pienākumus asociācija veiks līdz nākamā gada 9. decembrim valstīs ar ievērojamu un aktīvu latviešu diasporu, bet obligāti – Eiropā, Ziemeļamerikā un Austrālijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Cik ilgi ta veca trimda Atbildēt

    Ka efektiga latviska kopiena vairs spes notureties…. Varbut lidz Latvijas simtgadei? Notiek neizbegamais…. Salda Siberija.. Aizmigsana asimilacijas particibas sniegos.

Romana Sutas jubilejas izstādes atklāj ar teatralizētu procesijuGodinot izcilo latviešu mākslinieku Romanu Sutu viņa 121. dzimšanas dienā, piektdienas, 28. aprīļa vakarā Latvijas Nacionālais mākslas muzejs ar vērienu atklāja projektu "Romans Suta – 120. Universālā mākslas formula", kas norisinās divos muzeja departamentos – LNMM galvenajā ēkā un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā.
Draugiem Facebook Twitter Google+