×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.3°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
12. jūnijs, 2017
Drukāt

Dziesmu svētku “Zvaigžņu ceļš” izdziedāts Jēkabpilī

LNKC publicitātes fotoLNKC publicitātes foto

Sestdien, 10. jūnijā, Jēkabpilī Krustpils brīvdabas estrādē pulcējās 1500 dziedātāju no Zemgales, Latgales un Vidzemes reģioniem, lai virsdiriģentu vadībā atskaņotu visu Noslēguma koncerta repertuāru.

Šovasar īpašos ieskaņas koncertos visiem interesentiem ir iespēja iepazīties ar XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku Noslēguma koncerta “Zvaigžņu ceļā” repertuāru.

“Koncerta, kurš ilgst gandrīz trīs stundas, mērķis ir sniegt skatītājiem izjūtas, kādas sagaidāmas gadu vēlāk Mežaparka estrādē. Tas ir satraucošs brīdis, sava veida pirmizrāde, kad dzirdam, kā lielajā kopkorī un brīvdabā skan viss koncerts, veidojas tā dramaturģija, dabiskie akcenti un kulminācija. Neraugoties uz to, ka mums, radošai komandai, šie koncerti ir darba process, skatītājus sagaida pilnvērtīgs koncerts,” stāsta XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku Noslēguma koncerta “Zvaigžņu ceļā” mākslinieciskais vadītājs Mārtiņš Klišāns.

Reģiona publikai kopkoris pirmo reizi atskaņoja īpaši gaidāmajiem Dziesmusvētkiem rakstītos opusus – V. Zilvera “Es pārsviedu zelta zirni”, A. Maskata “Precību dziesmu”, Ē. Ešenvalda “Caur sidraba birzi gāju”, kā arī Dziesmusvētku repertuārā pirmo reizi iekļautās latviešu klasiķa P. Barisona dziesmas “Celies” un “Pa zvaigžņu ceļu”, R. Tigula “Lec, saulīte”, A. Feila “Aiz ezera augsti kalni” un U. Prauliņa “Dievaines”. Koncerta kodolu veido E.Dārziņa, Alfr.Kalniņa, Em.Melngaiļa, L.Garūtas, R.Paula, M.Brauna, Im.Kalniņa u.c. latviešu komponistu kordziesmas, kas bijušas būtiskas Dziesmusvētku kustībai vairāku gadu desmitu laikā.

“Pa zvaigžņu ceļu iziesim caur vairākiem likteņa, vēstures, paaudžu un dabas lokiem un krustcelēm, lai beigās pa Piena Ceļu atgrieztos mājā,” par Noslēguma koncerta ieceri stāsta režisors Uģis Brikmanis.

Ieskaņas koncerts maija nogalē izskanēja Talsos, 1. jūlijā visi interesenti tiek gaidīti Dikļos, bet 21. jūlijā pie Brīvības pieminekļa Ieskaņas koncertā pulcēsies Rīgas kori.

XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki norisināsies 2018. gadā Latvijas valsts simtgades svinību zīmē. Dziesmu un deju svētkus rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+