foto – Leta

Dziesmu un deju svētki iedzīvotājiem asociējas ar dziesmām, dejām un tradīcijām 0

Dziesmu un deju svētki Latvijas iedzīvotājiem visbiežāk asociējas ar dziesmām, dejām un tradīcijām, liecina oficiālā Dziesmu un deju svētku pētījumu centra “Aptauju centrs” aptaujas rezultāti.

Reklāma
Reklāma
Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 32
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 30
Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 154
Lasīt citas ziņas

Katram sestajam jeb 16,2% iedzīvotāju Dziesmu un deju svētki asociējas ar dziesmām un dejām, bet 12,9% respondentu Dziesmu svētki saistās ar Latviju un gandrīz tikpat daudziem ar latviešu kultūru un tradīcijām, aģentūru LETA informēja Dziesmu un deju svētku preses sekretāre Inga Vasiļjeva.

Savukārt 6,5% respondentu Dziesmu un deju svētki sasitās ar saliedētību, bet tikai 1,9% iedzīvotāju Dziesmu un deju svētki simbolizē patriotismu un lepnumu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Latvijas Nacionālās kultūras centra direktore Dace Melbārde akcentēja, ka Dziesmu svētkiem ir ārkārtīgi liela loma Latvijas neatkarības idejas veidošanā, neatkarīgās valsts idejas uzturēšanā un nācijas vienošanā. “Dziesmu svētku repertuārā kā spogulī redzama mūsu valsts vēsture, tieši šo svētku laikā ir radusies Latvijas valsts himna un pirmo reizi parādījās sarkanbaltsarkanās karoga krāsas. Vēsture ir veidojusi Dziesmu svētkus, un tie noteikti ir veidojuši Latvijas valsts vēsturi,” akcentēja Melbārde.

Aptaujā atklājies, ka iedzīvotajiem Dziesmu un deju svētki asociējas arī ar kopā būšanu, svētkiem un svētku sajūtu, prieku, jautrību un citām pozitīvām emocijām, kā arī vasaru, lielām ļaužu masām un dažādiem Dziesmu un deju svētku pasākumiem.

Aptauja, kurā piedalījās 738 Latvijas iedzīvotāji vecumā no 15 līdz 60 gadiem, tika veikta ar interneta starpniecību no 28. marta līdz 2. aprīlim.

Jau ziņots, ka XXV Vispārējie latviešu Dziesmu un XV Deju svētki notiks no 30. jūnija līdz 7. jūlijam. Svētkiem gatavojas 40 000 dalībnieku – vairāk nekā 1600 kolektīvi no Latvijas, tajā skaitā 100 mazākumtautību kolektīvi un individuālie izpildītāji, 57 latviešu diasporas kolektīvi un 28 kolektīvi no ārvalstīm.

Dziesmu un deju svētku programmu kopā veidos 62 pasākumi, no kuriem aptuveni puse ir brīvi pieejama un ir bez maksas. Visu svētku nedēļu dažādās Rīgas vietās – Vērmanes dārzā, Esplanādē, Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā, Doma laukumā, Berga bazārā, Rīgas skvēros un parkos – notiks kultūras pasākumi un koncerti. Lai varētu sekot līdzi svētku norisēm maksas pasākumos, pilsētvidē Rīgā un citās Latvijas pilsētās tiks uzstādīti lieli ekrāni.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.