×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
2. jūlijs, 2013
Drukāt

Dziesmu un deju svētki jāapmeklē gudri

Foto - LETAFoto - LETA

Šogad Dziesmu un deju svētku apmeklētāju skaitu pro-gnozē no 200 līdz 400 tūkstošiem, svētkos piedalīsies ap 40 tūkstošiem dalībnieku. Tas radīs ievērojamu papildu transporta un cilvēku plūsmu, tālab spēkā būs dažādi satiksmes ierobežojumi un auto stāvēšanas aizliegumi.

 

Savukārt koncertu apmeklētājiem ērtības un drošības labad der iegaumēt virkni ieteikumu un aizliegumu.

 

Šoferiem jāņem vērā, ka svētku laikā tiks slēgta transportlīdzekļu satiksme vairākos ielu posmos, piemēram, lielais svētku gājiens svētdien, 7. jūlijā, notiks no plkst. 10.15 maršrutā Smilšu iela – Zigfrīda Annas Meierovica bulvāris – Brīvības bulvāris – Brīvības iela līdz Dailes teātrim (apjomīga informācija par daudzajiem slēgtajiem posmiem atrodama Rīgas domes mājas lapā www.riga.lv un Satiksmes departamenta mājas lapā www.rdsd.lv).

Mežaparka Lielās estrādes un Daugavas stadiona tuvumā skatītāju personīgajiem transportlīdzekļiem autostāvvietu nebūs – tās paredzētas dalībniekiem, tāpēc svētku rīkotāji iesaka pārvietoties gudri – uz koncertu norises vietām doties kājām, braukt ar velosipēdu vai izmantot sabiedrisko transportu, automašīnu novietojot citur pilsētā. Pretējā gadījumā, auto, kas būs novietoti neatļautā vietā, ar autoevakuatoru pārvietos uz tuvāko stāvēšanai atļauto vietu. Svētku apmeklētajiem – velobraucējiem – 6. un 7. jūlijā Mežaparkā būs iespēja velosipēdus novietot apsargātā maksas novietnē Zaļā teātra teritorijā (viens lats par vienu velotransporta līdzekli), kur būs vieta 2000 velosipēdu.

Dziesmu un deju svētku koncertos aizliegts ienest lietussargus, ieteicams izmantot lietusmēteļus.

Aizliegts ienest arī ēdienu un dzērienus (izņemot specializēto bērnu pārtiku), šaujamieročus, asus priekšmetus, pirotehniku, lāzerpildspalvas, bīstamas vielas un priekšmetus, alkoholiskos dzērienus un narkotiskās vielas, ievest vai ienest dzīvniekus, liela izmēra somas, kā arī velosipēdus, skeitborda dēļus un citus aktīvā sporta piederumus. Tāpat aizliegts ienest fotokameras, bet atļauts izmantot parastās mobilo telefonu fotokameras.

Iesakām uz koncertu norises vietām paņemt līdzi skaidru naudu, jo ne visur būs iespēja norēķināties ar maksājuma kartēm. Atrasto un pazaudēto mantu gadījumā lūgums vērsties informācijas centros, kas darbosies lielākajās svētku norises vietās.

Dziesmu un deju svētku pasākumos bērniem līdz septiņu gadu vecumam ieeja ir bez maksas (ja netiek aizņemta atsevišķa sēdvieta). Vecākus, kas plāno ņemt uz pasākumiem bērnus jaunākus par trim gadiem, lūdzam apsvērt, vai konkrētais pasākums ir piemērots viņu vecumam. Mežaparka Lielajā estrādē un Daugavas stadionā bērnu ratiņus ejās novietot nevarēs, tāpēc labāk izvēlēties saliekamos ratiņu modeļus.

 

Informācijas centru atrašanās vietas:

Mežaparka Lielā estrāde; Daugavas stadions (Augšielā 1); Starptautiskais izstāžu centrs Ķīpsalā (Ķīpsalas ielā 8); Vērmanes dārzs; Esplanāde; Doma laukums.

Publiskās skatīšanās vietas, lielie ekrāni:

Rīgā Doma laukumā, Esplanādē, Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā,

Jelgavas novada Vilces pagastā Vilces muižas parkā,

Kuldīgā brīvdabas kinoteātrī “Goldingen Cinema”,

Liepājā Rožu laukumā,

Līgatnē Līgatnes kultūras namā,

Siguldā Dzelzceļa stacijas laukumā,

Smiltenē Jāņukalna estrādē,

Valmierā pie Valmieras kultūras nama.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+