Dabā
Zaļā dzīvošana

Dziesmu un deju svētkos izvietos arī 280 konteinerus atkritumu šķirošanai0

Foto – LETA

Visu XVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku dienu laikā svētku dalībniekiem un viesiem būs pieejami 280 konteineri šķirotajiem atkritumiem un 290 konteineri sadzīves atkritumiem, aģentūru LETA informēja atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumu grupas SIA “Eco Baltia grupa” ietilpstošā vides apsaimniekošanas uzņēmuma “Eco Baltia vide” pārstāvji.

“Mums ir liels gods rūpēties par šī gada lielākā Latvijas kultūras notikuma norises vietu tīrību. Aicinām gan svētku dalībniekus, gan viesus rūpēties, lai viss, kas kļūst nevajadzīgs svētku laikā, nokļūst pareizajā konteinerā. Tas, cik sakopāt un tīrā vidē ir lielā mērā atkarīgs no katra paša, un aicinām katru rūpēties par tīru vidi no visas sirds, lai varam dziedāt un dejot no visas sirds!” teica “Eco Baltia vide” direktors Jānis Aizbalts.

“Eco Baltia vide” pārstāvji informēja, ka konteineri šķirotajiem atkritumiem ir paredzēti tīram un saplacinātam iepakojumam – PET pudelēm, kartonam, papīram, skārdenēm. Savukārt konteineri sadzīves atkritumiem paredzēti slapjam, netīram papīram, ēdiena atliekām, bioloģiskajiem atkritumiem un citiem atkritumiem.

Saskaņā ar kompānijā sniegto informāciju, īpašā šķiroto atkritumu konteineru noformējumā būs norādīts, kas konkrētajā konteinerā ir jāizmet, lai svētku dalībniekiem un apmeklētājiem atgādinātu par atkritumu šķirošanas pamatprincipiem/

“Eco Baltia vide” pārstāvji informēja, ka saskaņā ar aplēsēm XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku laikā tiks izlietoti vairāk nekā 146 000 vienreiz lietojamo ēdiena trauku. Šos traukus aicinām izmest sadzīves atkritumu konteineros, kurus sašķiros un utilizēs sadedzinot, lai iegūtu enerģiju (RDF).

Saistītie raksti

“Eco Baltia grupas” uzņēmumi nodrošina pilnu atkritumu apsaimniekošanas ciklu – sākot no atkritumu savākšanas un šķirošanas un noslēdzot ar pārstrādi un otrreizējo izejvielu eksportu.

“Eco Baltia grupā” ietilpst vides apsaimniekošanas uzņēmumi “Eco Baltia vide”, “Eko Kurzeme”, “Jumis”, pārstrādes rūpnīcas “Pet Baltija”, “Eko Pet” un “Nordic Plast”, ražotāju atbildības sistēmas operators “Latvijas Zaļais punkts”, kā arī otrreizējo izejvielu tirdzniecības un apstrādes uzņēmums “Eko Reverss”.

LA.lv