×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
8. marts, 2013
Drukāt

Dziesmu un Deju svētkos plāno piedalīties 40 000 dalībnieku

foto - Letafoto - Leta

XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētkos, kas Rīgā norisināsies no 30. jūnija līdz 7. jūlijam, šovasar plāno piedalīties aptuveni 40 000 dalībnieku, šodien preses konferencē sacīja Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) direktore Dace Melbārde.

Kopumā šovasar svētkos tiks piedāvāti 62 dažādi pasākumi. Melbārde minēja, ka svētku pasākumi klātienē varētu pulcēt 400 000 skatītāju.

Biļešu iepriekšpārdošana uz XXV Vispārējiem latviešu Dziesmu un XV Deju svētkiem sāksies 6. aprīlī, un tās varēs iegādāties “Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās.

LNKC direktore norādīja, ka, uzsākot biļešu tirgošanu sestdienā, būs iespēja visiem iedzīvotājiem dienu organizēt tā, lai varētu šajā dienā iegādāties biļetes uz savu izraudzīto svētku pasākumu.

Viena persona uz vienu svētku pasākumu varēs nopirkt astoņas biļetes. Biļetes varēs iegādāties gan “Biļešu paradīzes” kasēs, gan interneta vietnē “www.bilesuparadize.lv”, gan arī rezervēt pa “Biļešu paradīzes” tālruni 67 371 000. Biļetes varēs iegādāties 42 “Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās visā Latvijā. Pirmajās divās tirdzniecības dienās, proti, 6. aprīlī un 7. aprīlī, “Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietas strādās no plkst.11 līdz 19, bet tirdzniecības centros līdz pat plkst.21.

Svētku programma būs plaša, līdz ar to būs gan maksas, gan arī bezmaksas pasākumi. Uz maksas pasākumiem biļetes maksās no viena līdz 30 latiem, bet vidējā biļešu cena būs seši lati. Bērniem līdz septiņiem gadiem, ja nav nepieciešama atsevišķa sēdvieta, biļete nebūs jāiegādājas.

Saskaņā ar Dziesmu svētku padomē apstiprināto svētku biļešu politiku no 6.aprīļa publiskajā tirdzniecībā nonāks 70% biļešu no kopējā biļešu skaita. 18% biļešu atbilstoši noteiktajam procentuālajam nosacījumam kā Dziesmu svētku procesa uzturētājiem prioritāri tiek paredzēta Latvijas pilsētu, novadu pašvaldībām, ņemot vērā pašvaldību ieguldījumu Dziesmu svētku procesa uzturēšanā, un latviešu diasporai sadarbībā ar Pasaules Brīvo latviešu apvienību.

No 1.maija publiskā tirdzniecībā tiks nodotas iepriekšējā rezervācijā neizpirktās biļetes.

Savukārt ielūgumi plānoti goda viesiem, kuriem ir īpaši nopelni vai ieguldījums kultūrā.

Melbārde skaidroja, ka ieņēmumi no pārdotajām biļetēm plānoti 270 000 latu apmērā un visa ieņēmumos gūtā nauda tiks ieguldīta Dziesmu un deju svētku rīkošanā.

Kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende (VL-TB/LNNK) klāstīja, ka Dziesmu un deju svētki ir izgājuši cauri arī traģiskiem notikumiem – okupācijai. Īpašs brīnums ir trimda, jo trimdā regulāri ir notikuši Dziesmu un deju svētki, sacīja ministre.

“Par to liecina arī ASV un Austrālijā notikušie svētki, kur gan veci, gan jauni dzied latviešu dziesmas. Šā gada Dziesmu un deju svētki ir ļoti svarīgi arī ar to, ka pēc ilgām sarunām mēs spējam aicināt ļoti lielu skaitu latviešu, kuri dzīvo ārzemēs. Svētkos šovasar piedalīsies 57 kolektīvi no dažādām pasaules valstīm, kas ir rekordliels šo kolektīvu skaits,” sacīja ministre.

Viņa skaidroja, ka bieži tiek runāts par to, kas ir labākais integrācijas piemērs, un Dziesmu un deju svētki apliecina, ka ir šis labais piemērs, jo svētkiem gatavojas 100 cittautiešu un mazākumtautību kolektīvi.

LNKC direktore informēja, ka gatavošanās Dziesmu un deju svētkiem ir ilgstošs process, kas patlaban strauji tuvojas finiša taisnei. “Šie Dziesmu un deju svētki ir kā tilts uz nākotni – Latvijas simtgadi,” pauda Melbārde.

XXV Vispārējie latviešu Dziesmu un XV Deju svētki sāksies ar koru kariem, tautas lietišķās mākslas izstādi, garīgās mūzikas koncertu, vokālo ansambļu konkursu, tautas tērpu skati, bērnu folkloras kopu un solistu koncertu, kā arī citiem pasākumiem.

Kā ziņots, svētku plašo programmu veidos koru un deju kolektīvu, pūtēju un simfonisko orķestru, vokālo un instrumentālo ansambļu, amatieru teātru un tautas daiļamatu meistaru sniegums ar vienojošo moto “Gaisma līgo Latvijā!”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+