×
Mobilā versija
+12.4°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
21. jūnijs, 2013
Drukāt

Dziesmu un deju svētku atklāšana notiks ar īpaši izveidotu karogu pacelšanu

foto - Letafoto - Leta

XXV Vispārējo latviešu dziesmu un XV deju svētku atklāšana notiks ar īpaši izveidotu karogu pacelšanu 420 Latvijas vietās, aģentūru LETA informēja Dziesmu un deju svētku preses sekretāre Inga Vasiļjeva.

Pēc svētku galvenā režisora Uģa Brikmaņa ieceres 30. jūnijā pašā dienas vidū, kad saule ir zenītā, tiks pacelti Dziesmu un deju svētku karogi, tā simboliski atklājot svētkus visā Latvijā.

Šodien ar uzņēmuma “Latvijas Pasts” atbalstu uz Latvijas novadiem devušies pirmie 100 Dziesmu un deju svētku karogi. Sākot no aprīļa, uz svētku rīkotāja – Latvijas Nacionālā kultūras centra – biroju no visas Latvijas tika iesūtītas svētku zīmes, kuras iedziedāja katras konkrētās vietas kolektīvi. Šīs svētku zīmes uzdrukātas uz īpaši veidota karoga.

Svētku atklāšana novados ir simbolisks un vienojošs brīdis. Svētku dalībnieki, kas dosies uz Rīgu, un mājās palicēji kopā pacels karogu, kas plīvos līdz pat svētku pēdējai dienai, sagaidot mājās dalībnieku, klāstīja svētku galvenais režisors.

“Tā ir skaista, bet aizmirsta tradīcija – pavadīt savējos un novēlēt izdošanos. Visus atklāšanas ceremonijas dalībniekus novados lūdzam iesūtīt mums fotogrāfijas no karoga pacelšanas brīža. Iesūtītos attēlus izmantosim kā atklāšanas pasākuma Dziesmu svētku parkā scenogrāfijas elementus,” sacīja Brikmanis.

Savukārt “Latvijas Pasta” valdes priekšsēdētāja pienākumu izpildītājs Arnis Salnājs minēja, ka pēc dažām dienām svētku karogi sasniegs adresātus, lai dāvātu svētkus visiem Latvijas iedzīvotājiem Dziesmu un deju svētku laikā.

Jau ziņots, ka XXV Vispārēji latviešu Dziesmu un XV Deju svētki Rīgā notiks no 30. jūnija līdz 7. jūlijam. Svētkiem gatavojas 40 000 dalībnieku.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+