Latvijā
Sabiedrība

Dziesmu svētku fenomens: Pie Dailes teātra jau “dzīvā” rinda pēc biļetēm6

LA.lv foto

Papildināta ar video.

Pie Dailes teātra, kur arī sestdien, 3.martā “Biļešu paradīzes” kasēs uzsāks pārdot biļetes uz 19 XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku maksas pasākumiem, šorīt jau no pulksten 6:00 agri no rīta sākusi veidoties cilvēku rinda – stāvējuši jau pirmie pāris cilvēki, tā portālam “La.lv” apstiprināja teātra biļešu kases darbiniece.

Dienas vidū rinda jau kļuva kuplāka – pieci cilvēki mērķtiecīgi stāvēja Kases foajē iekšpusē, portālam norādot, ka ir vēl vairāki cilvēki, kuri tieši aizgājuši pretējā ielas pusē pusdienās un pēc tam atgriezīsies rindā. Turklāt uz vietas novērojām, ka veidojas ne vien “dzīvā” rinda, bet arī rindas saraksts “uz papīra” ar apmēram 50 vārdiem, uzvārdiem un vēlamo biļešu skaitu, kuri tad rīt pirmie tiks pie kārotajām biļetēm.

Pie kasēm sastaptais Jānis “La.lv” pastāstīja, ka pirms mēneša pametis pat darbu Zviedrijā, lai šodien uzspētu iestāties rindā kā viens no pirmajiem. “Sapratu, ja palikšu Zviedrijā, tad nepaspēšu būt laikus Latvijā. Satraucos, ka nokavēšu, tāpēc pirms mēneša pametu darbu Zviedrijā, un pa šo laiku atradu jau darbu Latvijā. Pirms četriem gadiem arī stāvēju pēc Dziesmu svētku biļetēm šeit kā viens no pirmajiem. Ir auksts laiks, tāpēc nepatīkami, ka kase būs vaļā tikai no pulksten 11:00 rītā, jo iepriekšējā reizē jau bija vaļā no pulksten 9:00. Mēs te stāvam uz maiņām, ik pa brīdim kāds aiziet paēst, uz tualeti, kopā dzīvajā rindā stāvam šobrīd apmēram desmit cilvēki,” atzina Jānis, kurš tagad Zviedriju nomainījis pret Cīravu Latvijā.

Jānim piebalsoja Armands, kurš Rīgā speciāli ieradies no Dobeles un arī šorīt iestājies rindā kopā ar Jāni. Viņš kopā ar māsu nolēmis iepriecināt vecākus 40 gadu kāzu jubilejā, jo zina, ka viņi ļoti vēlas dziesmu un deju svētku pasākumus apmeklēt klātienē. “Vakarā un pa nakti būsim te visi, kā lai citādāk tiek pie biļetēm? Blata mums nav,” stāsta jaunieši. “Nakts būs mierīga, bet uz rīta pusi ap pulksten 4 vai 5 rītā gaidāms pieplūdums, tad būs klāt arī citi,” lēš jaunie vīrieši. Jānis, kurš bija ļoti pozitīvā noskaņā, smējās, ka pirms Zviedrijas bija astoņus gadus dzīvojis pie Dailes teātra, bet neesot bijis ne uz vienu izrādi, taču rindā pēc Dziesmu un deju svētku biļetēm stāvot jau otro reizi.

Galerijas nosaukums

Turpat starp sastaptajiem rindā stāvētājiem “La.lv” satika kādu sievieti, kura rindā iestājusies no agra rīta, jo vēlas savai meitai nopirkt biļetes. “Mana meita ilgojas pēc Latvijas, jau nopirkusi aviobiļetes turp un atpakaļ, tāpēc esmu ieradusies šeit un stāvu jau rindā. “Zinu, ka dabūsim biļetes!” viņa optimistiski sacīja. Sievietei līdzi bija arī soma ar ēdienu un ūdeni. Viņai blakus foajē sēdēja pensionāre Rasma no Rīgas, kura lepni atzina: “Esmu latviete un gribu! Kamēr vēl pati varu atnākt un skatīties, tikmēr jāiet uz Dziesmu svētkiem!” Arī Rasma palikšot “dzīvajā” rindā līdz pat rīta gaismai.

Portāls pie kasēm novēroja, ka valda patīkama atmosfēra, un visi rindā stāvētāji mērķtiecīgi nolēmuši palikt līdz rītam. Pēc pulksten 19 vakarā viņiem būs jāstāv rindā jau uz ielas – pie Dailes teātra kasēm. Jaunieši mierināja, ka pārmaiņus aizies pasildīties uz pretējā pusē esošo “Lauvas namu” – kafejnīcu Brīvības, kas strādā arī pa nakti. Jau tagad viņi pārmaiņus iet gan uz šo kafejnīcu, gan tuvējo beķereju pēc bulciņām un uz tualeti. Jānis arī portālam piedāvāja bulciņu, taču nolēmām atteikties – līdz rītam vēl pašam sagribēsies ieturēt maltīti.

Saistītie raksti

“La.lv” ievēroja, ka rinda tiek veidota ļoti organizēti – ir “dzīvā” rinda un rinda “uz papīra”. Saraksts jau garš – rindā gaidītāji atturējās to publiskot, bet tajā redzami vismaz 50 vārdi un uzvārdi, kam katram pretim norādīts arī vēlamo biļešu skaits – dažam  pat desmitiem biļešu atzīmēts baltajā lapā.

Dailes teātra Kases darbiniece “La.lv” pastāstīja, ka rītdien strādās visas 3 kases, būšot arī apsargs, kas pieskatīs kārtību rindā un pie kasēm.  “Esam gatavas! Rīt viss būs kārtībā,” uzskata darbiniece. Kases būs vaļā rīt no pulksten 11:00  līdz 18:00.

LA.lv