×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
26. februāris, 2013
Drukāt

Dziesmu un deju svētku maksas pasākumos biļešu cena būs no viena līdz 30 latiem

foto - Letafoto - Leta

Šovasar uz XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku rīkotajiem pasākumiem biļetes būs nepieciešams iegādāties uz 16 sarīkojumiem, kas būs cenā no viena līdz 30 latiem, liecina nākamnedēļ valdībā izskatīšanai iesniegtais noteikumu projekts par Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) maksas pakalpojumu cenrādi XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku pasākumu nodrošināšanai.

Svētku pasākumu biļešu politika veidota, pamatojoties uz nepieciešamību gūt svētku realizācijai nepieciešamos budžetā plānotos ieņēmumus, veicot izpēti un aprēķinus svētku pasākumu norišu vietu ietilpībai, ņemot vērā gan svētku mākslinieciskās, gan tehniskās realizācijas nosacījumus un izmaksas, kā arī nepieciešamos finanšu resursus.

Lai piedāvātu iespēju ikvienam interesentam iegādāties biļetes uz Dziesmu un deju svētku pasākumiem, biļešu izcenojums veidots amplitūdā no viena lata līdz 30 latiem saskaņā ar katra pasākuma programmu, skatītāju ietilpību un biļešu pieprasījumu.

Biļešu cenu kategorija ir noteikta saskaņā ar katra pasākuma veidu vai ieejas biļetes noteiktās sēdvietas atrašanās vietai dabā. Biļešu cenu kategorijas netiks mainītas, bet, ņemot vērā to, ka norišu vietās sēdvietu, sektoru un zonējuma plānojums veidots pēc skatītāju vietu izvietojuma projekta, var tikt aizvērti atsevišķi sektori un rindas biļešu tirdzniecībai, ja notiek izmaiņas mākslinieciskās un tehniskās koncepcijas realizācijas plānā.

Saskaņā ar 2012. gada 19. decembra Dziesmu svētku padomē apstiprināto svētku biļešu politiku plānots publiskajā tirdzniecībā nodrošināt 70% biļešu, iepriekšējā rezervēšanā 18% biļešu un 12% ielūgumu svētku goda viesiem un Dziesmu svētku procesa uzturētājiem un rīkotājiem.

Paredzēts, ka LNKC izstrādās iekšējo kārtību, kādā nodrošinās ielūgumus vai iespēju rezervēt biļetes, – prioritāri Latvijas pilsētu, novadu pašvaldībām, ņemot vērā pašvaldību ieguldījumu Dziesmu svētku procesa uzturēšanā sadarbībā ar Pasaules Brīvo latviešu apvienību, kultūras un Dziesmu svētku procesa uzturētājiem ārpus Latvijas.

XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku Deju lieluzveduma ieejas biļetes Daugavas stadionā maksās trīs, piecus, septiņus, desmit, 15, 20 un 25 latus, bet svētku noslēguma koncerta “Līgo!” ieejas biļete Mežaparka Lielajā estrādē maksās trīs, sešus, deviņus, 12, 15, 20, 25 un 30 latus.

XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku bērnu folkloras kopu un solistu koncerta ieejas biļete Rīgas Latviešu biedrības namā maksās vienu latu, tautas tērpu skates ieejas biļete Ķīpsalas hallē maksās trīs latus, biļetes uz garīgās mūzikas koncertu Doma baznīcā varēs iegādāties par trīs, pieciem un septiņiem latiem, XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku Saieta nama ieejas biļete Ķīpsalas hallē maksās trīs latus, bet biļetes uz Jāzepa Vītola jubilejai veltīto koncertu Latvijas Universitātes Lielajā aulā maksās piecus un septiņus latus.

Biļetes uz vokāli simfoniskās mūzikas koncertu, kas notiks “Arēnā Rīga”, varēs iegādāties par trīs, pieciem, septiņiem, desmit un 15 latiem, Kokļu ansambļu koncerta ieejas biļete Ķīpsalas hallē maksās trīs, piecus un septiņus latus, biļetes uz vokālo ansambļu garīgās mūzikas koncertu “Latviešu psalmu dziedājumi”, kas notiks Rīgas Svētā Jāņa baznīcā, maksās trīs un piecus latus, bet biļetes uz Deju svētku deju lieluzveduma ģenerālmēģinājumu, kas notiks Daugavas stadionā, maksās vienu un trīs latus.

Doma baznīcas dārzā notiekošā vokālo ansambļu laicīgās mūzikas koncerta “Putns ar zīda asti” ieejas biļete maksās trīs, piecus un septiņus latus, XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku gājiena ieejas biļete tribīnēs maksās 30 latus.

Bērnu vokālo ansambļu koncertuzveduma – muzikālās pasakas “Jūriņā” ieejas biļete Rīgas Latviešu biedrībā maksās vienu un trīs latus, tautas mūzikas koncerta ieejas biļete Ķīpsalas hallē maksās trīs, piecus un septiņus latus, bet XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku noslēguma koncerta “Līgo!” ģenerālmēģinājuma ieejas biļete Mežaparka lielajā estrādē maksās vienu un trīs latus.

XXV Vispārējo latviešu dziesmu un XV Deju svētki notiks no 30. jūnija līdz 7. jūlijam. Svētku programmu veido 51 pasākums ar vairāk nekā 62 norisēm.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+