×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
16. janvāris, 2013
Drukāt

Dziesmu un deju svētku norises atspoguļos LTV

dzsvetk0983

Šovasar notiekošos XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku pasākumus plaši savā programmā atspoguļos Latvijas Televīzija (LTV), kurai jau ir ilggadēja pieredze Dziesmu un deju svētku atspoguļošanā.

Ņemot vērā to, ka Vispārējie latviešu Dziesmu un deju svētki ir nacionālas nozīmes pasākums un LTV ir ilggadēja pieredze to atainošanā, svētku rīkotājs Latvijas Nacionālais kultūras centrs ir uzsācis veiksmīgu sadarbību ar LTV, informēja centra Komunikāciju un sabiedrisko attiecību speciāliste Inga Bika.

Viņa skaidroja, ka LTV darbinieki labi izprot svētku specifiku, kā arī LTV nodrošina ierakstu arhivēšanu, kas svētku video materiālus padarīs pieejamus sabiedrībai vēl ilgi pēc kārtējo svētku noslēgšanās. Pie tam LTV 2013. gadam ir saņēmusi sabiedrisko pasūtījumu, kas paredz valsts dotāciju XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku atspoguļošanai, tāpēc likumsakarīgi, ka nacionālas nozīmes svētku rīkotāji sadarbojas ar mediju, kas saņēmis valsts finansējumu.

Pagājušā gada maijā ar LTV ir noslēgts nodomu protokols, un tuvākajā laikā tiks slēgts līgums, kas paredz, ka LTV būs tiesības fiksēt videoierakstā un pārraidīt XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku pasākumus.

Paredzēts, ka televīzijas skatītājiem tiks atspoguļota plaša svētku programma, piedāvājot koru karus, garīgās mūzikas koncertu, Dziesmu svētku atklāšanu, tautas tērpu skati, deju kolektīvu skati – finālu, Jāzepa Vītola 150.gadei veltītu koncertu, pūtēju orķestru konkursu, vokāli simfoniskās mūzikas koncertu, mazākumtautību kolektīvu koncertu, pūtēju orķestru dižkoncertu, tautas mūzikas koncertu, deju lieluzvedumu, gājienu, svētku noslēguma koncertu un sadziedāšanos.

Tāpat LTV plāno izveidot un pārraidīt raidījumus par svētku pasākumiem.

Kā paredzēts līgumā, LTV neizmantos svētku koncertu tiešraides komerciāliem mērķiem, tas ir, nepiesaistīs sponsorus svētku atspoguļojumam LTV, tāpat, lai skatītāji pilnvērtīgāk varētu izbaudīt šī īpašā notikuma atainošanu, tiešraižu laikā nebūs arī reklāmas paužu, akcentēja Bika.

Ņemot vērā svētku nacionālo nozīmi un lielo apjomu, Latvijas Nacionālais kultūras centrs labprāt sadarbotos arī ar citām televīzijām kā informatīvajiem partneriem, veidojot raidījumus un informējot sabiedrību par svētku sagatavošanu un norisēm.

Jau ziņots, ka XXV Vispārējie latviešu Dziesmu un XV Deju svētki notiks šovasar no 30. jūnija līdz 7. jūlijam. Svētkiem gatavojas 3277 mākslinieciskie kolektīvi, kas aptver 40 000 dalībnieku no visas Latvijas. Šogad svētki paies Līgo zīmē.

XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku izmaksas paredzētas 3,6 miljoni latu.

2008. gadā notikušo XXIV Vispārējo latviešu Dziesmu un XIV Deju svētku budžets bija 4,45 miljonu latu apmērā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+