×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.9°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
12. aprīlis, 2016
Drukāt

Dziesmu un deju svētku padomē Māra Sirmā vietā darbosies Kaspars Ādamsons

Foto - LETAFoto - LETA

Svētku virsdiriģents Kaspars Ādamsons XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku noslēguma koncerta "Manā dziesmā tu..." laikā Mežaparka Lielajā estrādē.

Dziesmu un deju svētku padomē koru nozarē diriģenta Māra Sirmā vietā darbosies diriģents Kaspars Ādamsons, liecina informācija rīkojuma projektā, ko šodien skatīs valdība.

Sirmais darbu Dziesmu un deju svētku padomē pameta savas lielās ikdienas noslogotības dēļ. Gada sākumā Latvijas Nacionālais kultūras centrs (LNKC) aicināja nevalstiskās organizācijas, kuru darbības mērķis ir saistīts ar Dziesmu un deju svētku tradīcijas saglabāšanu un attīstību, izvirzīt koru nozares pārstāvi darbam Dziesmu un deju svētku padomē.

Kā aģentūru LETA informēja LNKC komunikācijas un sabiedrisko attiecību speciāliste Inga Bika, Ādamsons bija vienīgais pretendents, kuru izvirzīja gan LNKC Koru nozares konsultatīvā padome, gan Valsts izglītības satura centra Koru nozares ekspertu padome.

Ādamsons ir Vispārējo latviešu dziesmu un deju svētku virsdiriģents un Limbažu koru apriņķa virsdiriģents. Kopš 2003.gada viņš ir Sējas pagasta jauktā kora “Sēja” mākslinieciskais vadītājs, kopš 2004.gada – Latvijas Kultūras akadēmijas jauktā kora “Sōla” mākslinieciskais vadītājs, kopš 2009.gada – Limbažu koru apriņķa virsdiriģents, bet kopš 2014.gada viņš ir Rīgas mūzikas skolu apvienotā simfoniskā orķestra mākslinieciskais vadītājs un Latvijas Nacionālās operas un baleta kora kormeistars.

Par savu darbu diriģents ieguvis dažādas balvas, tostarp 2005.gadā viņš atzīts par labāko diriģentu “Emīla Dārziņa koru konkursā”, tajā pašā gadā iegūta pirmā vieta un koru speciālā balva starptautiskā kordiriģentu konkursā “W Stone Polifoni” Polijā, 2007.gadā atzīts par labāko kora diriģentu starptautiskajā koru konkursā “Sudraba zvani 2007” Daugavpilī, tajā pašā gadā saņemta diriģenta speciālā balva par augstvērtīgu māksliniecisko sniegumu pirmajā starptautiskajā koru konkursā “Mūzikas iedvesmas lauks” Rīgā, bet 2008.gadā diriģents saņēma diplomu par pārliecinošu debiju XXIV Vispārējo latviešu dziesmu svētku “Dziesmu karu” konkursā. 2014.gadā Ādamsonam piešķirta labākā diriģenta specbalva 28.starptautiskajā koru konkursā “Praga Cantat” Čehijā, bet 2015.gadā viņš bija izvirzīts “Lielās mūzikas balvas 2014” kategorijā “Gada jaunais mākslinieks”.

Izmaiņas padomes sastāvā šodien apstiprinās valdība.

Ņemot vērā to, ka šā gada 11.februārī tika apstiprināta jaunā valdība, Dziesmu un deju svētku padomē nepieciešams apstiprināt arī jaunos ministrus. Darbam padomē valdība šodien apstiprinās arī izglītības un zinātnes ministru Kārli Šadurski (V) un finanšu ministri Danu Reiznieci-Ozolu (ZZS).

Dziesmu un deju svētku padome ir konsultatīva institūcija, kuras darbības mērķis ir sekmēt Dziesmu un deju svētku procesa ilgtspēju un tradīcijas tālāknodošanu. Tās sastāvu apstiprina uz pieciem gadiem, un padomes uzdevumi ir noteikti Dziesmu un deju svētku likumā. Padomē darbojas gan valsts, pašvaldību un kultūras organizāciju pārstāvji, gan kultūras nozaru eksperti, gan arī nevalstisko organizāciju pārstāvji.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+