×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
12. decembris, 2013
Drukāt

Dziesmu un deju svētku padomes priekšsēdētājas amatā ievēlēta Melbārde

Foto - LetaFoto - Leta

Kultūras ministre Dace Melbārde piedalās preses konferencē, kurā iepazīstina ar Latvijas Nacionālās operas pilnu valdes sastāvu.

Dziesmu un deju svētku padomes priekšsēdētājas amatā ievēlēta kultūras ministre Dace Melbārde, aģentūru LETA informēja Latvijas Nacionālā kultūras centra sabiedrisko attiecību speciāliste Inga Bika.

Melbārde priekšsēdētājas amatā ievēlēta vienbalsīgi. Bika stāstīja, ka līdzšinējā padomes priekšsēdētāja Dagnija Baltiņa padomē darbu turpinās kā UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas pārstāve. Pārmaiņas Dziesmu un deju svētku padomes vadībā esot saistītas ar to, ka līdzšinējā padomes vadītāja Baltiņa vēlas vairāk laika veltīt ģimenei.

Melbārde norādīja, ka darbs Dziesmu un deju svētku padomē viņai būs viens no veidiem, kā, aktīvi iesaistoties darba procesā, veicināt Latvijas simtgades svētku programmas savlaicīgu gatavošanu. Viens no nozīmīgākajiem pasākumiem Latvijas simtgades kultūras programmā būšot XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki.

Kļūstot par kultūras ministri, tieši gatavošanos Latvijas simtgadei 2018. gadā, Melbārde norādīja kā vienu no savām prioritātēm. Viņa uzsvēra, ka, lai sagatavotu tik liela mēroga notikumus, nepieciešami vairāki gadi, tāpēc tam jābūt mērķtiecīgam, sistemātiskam darbam.

Dziesmu un deju svētku padome ir konsultatīva institūcija, kuras darbības mērķis ir sekmēt Dziesmu un deju svētku procesa ilgtspēju un tradīcijas tālāknodošanu. Tās sastāvu apstiprina uz pieciem gadiem, un padomes uzdevumi ir noteikti Dziesmu un deju svētku likumā. Padomē darbojas gan valsts, pašvaldību un kultūras organizāciju pārstāvji, gan kultūras nozaru eksperti, kā arī nevalstisko organizāciju pārstāvji. Padomes darbu koordinē Latvijas Nacionālais kultūras centrs.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+