Uncategorized

Dziesmu un deju svētkus šovasar plāno apmeklēt vien piektā daļa iedzīvotāju 16

foto – Leta

Šovasar Rīgā notiekošo XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku koncertus un pasākumus plāno apmeklēt 22% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

Kā liecina “TNS” sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu “900 sekundes” veiktā aptauja, 6% respondentu noteikti plāno apmeklēt kādu no Dziesmu un seju svētku pasākumiem, bet 16% – drīzāk iecerējuši apmeklēt kādu no svētku piedāvātajiem pasākumiem.

“TNS” sabiedrības uzvedības pētījumu eksperte Dace Gošķo minēja, ka salīdzinoši biežāk par plāniem apmeklēt Dziesmu un deju svētkus norāda Pierīgā dzīvojošie un latviski runājošie iedzīvotāji, kā arī iedzīvotāji ar salīdzinoši augstākiem ģimenes ienākumiem.

Tomēr divas trešdaļas jeb 68% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju neplāno kā skatītāji apmeklēt Dziesmu un deju svētkus. No respondentiem 34% noteikti noteikti neapmeklēs, bet 34% – drīzāk neapmeklēs, savukārt 10% aptaujāto nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Aptauja tika veikta laikā no 29. javāra līdz 31. janvārim, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 650 ekonomiski aktīvos Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

Kā ziņots, XXV Vispārējie latviešu Dziesmu un XV Deju svētki notiks šovasar no 30. jūnija līdz 7. jūlijam. Svētkiem gatavojas 3277 mākslinieciskie kolektīvi, kas aptver 40 000 dalībnieku no visas Latvijas. Šogad svētki paies Līgo zīmē.

Svētku programma būs baudāma 19 norises vietās Rīgā. Svētku atklāšana vienlaikus plānota gan galvaspilsētā ar virsdiriģentu un virsvadītāju godināšanu Dziesmu svētku parkā, gan Latvijas novados.

LA.lv