Kultūra
Māksla

Dziesmusvētku laikā Rēzeknē izstādīs Latgales keramikas meistaru darbus0

Aleksandra Lebeda foto

No 15. jūnija līdz 5. augustam Latgales Kultūrvēstures muzejā apskatāma keramikas meistaru darbu izstāde “Latgales keramika. Keramika Latgalē”, bet Pēterdienā, 29. jūnijā plkst. 12, būs iespējams sastapt pašus autorus, informē Evija Vasilevska, mākslas zinātniece un Andreja Paulāna Tautas lietišķās mākslas studijas vadītāja.

XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku priekšvakarā un 2. starptautiskās keramikas biennāles laikā Latgales Kultūrvēstures muzejā būs apskatāma Latgales keramikas izstāde.

Māls Latgalē nereti tiek saukts par zeltu, tam ir noteikts pamats, kurš balstās uz vēsturiskiem faktiem. Latgales podniekiem šis dabiskais zemes iezis patiešām bija dārgā metāla vērtībā, jo ļāva uzturēt kuplo saimi. Izstādē ir apskatāmi 50 autoru darbi, tie ir dažādi savā izpildījumā, formās, keramikas masu izvēlē, tomēr visus vieno teritorija, kurā tie ir tapuši – Latgale, vienojoša ir arī mīlestība pret brīnišķīgo plastisko materiālu, Latgales zeltu – mālu.

Projekts “Latvijas Zelta pods” aizsākās pirms vairākiem gadiem, tajā darbojās pētnieki profesores Janīnas Kursītes vadībā. Vairāku gadu garumā dalībnieki devās ekspedīcijās pa Latgali, apsekojot podnieku dzīves un darba vietas, intervējot, filmējot un fotografējot. Viens no darba galarezultātiem ir Elīnas Kursītes foto materiāls, kurā varam iepazīt māla meistarus. Fotogrāfijas ir papildinātas ar Rūtas Šmites sagatavotajiem tekstiem, apkopotie materiāli ir lielisks keramikas darbu ekspozīcijas papildinājums.

Saistītie raksti
LA.lv