×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
17. septembris, 2014
Drukāt

Džihādisti draud Putinam (5)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

“Tavs tronis ir sašūpojies. Tas ir apdraudēts un kritīs, kad mēs būsim ieradušies Krievijā… Ar Allaha atļauju mēs jau esam ceļā!” ar šādu Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam adresētu ziņojumu mēneša sākumā klajā nāca Sīrijā un Irākā karojošās teroristiskās organizācijas “Islāma valsts” kaujinieki. Savā vēstī Kremļa saimniekam viņi solīja atbrīvot Čečeniju un visus čečenus un Ziemeļkaukāza apgabalu iekļaut islāma kalifātā, kura izveidi islāma džihādisti pasludinājuši par savu mērķi.

Vervē islāmistus Krievijā


Kaut arī brīdinājumus Krievijai esot izteikuši zemāka ranga teroristiskās organizācijas “Islāma valsts” kaujinieki, tie izpelnījušies asu Maskavas pretreakciju. Krievijas Ģenerālprokuratūra sākusi kriminālizmeklēšanu saistībā ar aicinājumu uz vardarbību un izdevusi pavēli bloķēt pieeju internetā publicētajam video vēstījumam, kurā pausti draudi par “Čečenijas atbrīvošanu”. “Islāma valsts” draudi Putinam izpelnījās arī asu Čečenijas republikas prezidenta Ramzana Kadirova atbildi. Viņš tos nodēvēja par “bērnišķīgiem draudiem” un solīja iznīcināt visus teroristus, kuri uzdrošinās draudēt Krievijai.

Teroristiskā organizācija “Islāma valsts” paziņojusi, ka tās rindās karo aptuveni divi tūkstoši čečenu. Tikmēr Krievijas Federālais drošības dienests rēķina, ka karot uz Tuvajiem Austrumiem devušies “simtiem kaujinieku no Kaukāza apgabala”, ziņo laikraksta “The Moscow Times” interneta vietne. Krievijas Ārlietu ministrijas pārstāvis Iļja Rogačovs sarunā ar ziņu aģentūru “Interfax” norādījis, ka draudi Krievijai varētu rasties, kad Sīrijā karojošie kaujinieki sāks atgriezties Krievijas teritorijā. “Šobrīd draudi Krievijai ir ideoloģiski, taču kādā brīdī tiem varētu būt cits raksturs,” atzina Rogačovs.

Interneta vietne “RussiaDirect.org” norāda, ka Sīrijā esošajā Rakas pilsētā teroristiskā organizācija “Islāma valsts” izveidojusi īpašu skolu krieviski runājošiem bērniem. Turklāt “Islāma valsts” ir izveidojusi arī interneta mājas lapu, kuras saturs ir veltīts Krievijai un kurā tika arī ievietots minētais brīdinājums Putinam. Tiek ziņots, ka “Islāma valsts” ir iecerējusi izveidot īpašu čečenu brigādi un aizvien aktīvāk vervēt Krievijā dzīvojošos islāmistus.

Sola doties arī uz Eiropu


Vasarā virknē tīmekļa vietņu tika publicēta karte, kurā teroristiskā organizācija iezīmējusi tās teritorijas, kuras līdz 2020. gadam iecerējusi apvienot islāma kalifātā. Tā liecina, ka teroristiskās organizācijas ambīcijas sniedzas tālāk par varas iegūšanu Tuvajos Austrumos, Ziemeļāfrikā un Āzijā. Teroristu organizācijas “Islāma valsts”, kas Sīrijā un Irākā ar citādi domājošajiem izrēķinās ar ārkārtīgu nežēlību, izveidotā karte liecina, ka tā grib iegūt kontroli pat Eiropā – Grieķijā, Rumānijā, Bulgārijā un Spānijā.

Brutalitāte, kāda pavada “Islāma valsts” izplešanos, izpelnījusies starptautiskās sabiedrības asu reakciju. ASV pastiprinājušas gaisa uzbrukumus teroristu pozīcijām Irākā un uz šo valsti nosūtījušas arī savus karavīrus. Parīzē notikušajā starptautiskajā konferencē, kurā trīsdesmit valstu un starptautisko organizāciju pārstāvji apsprieda drošības situāciju Irākā un “Islāma valsts” radītos draudus, secināts, ka “Islāma valsts” ir drauds ne tikai Irākai, bet arī starptautiskajai sabiedrībai.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Savulaik pret PSRS karaspēku Afganistānā ASV un Pakistānas izlūkdienesti draudzīgā ekstāzē radīja un apbruņoja Alkaidu. Pēc kāda laika Alkaida vērsās pret savu radītāju -ASV. ASV pret Sīrijas prezidentu Bašaru Asadu apbruņoja ,,Islama valsts” kaujiniekus. Pēc kāda laika ,,Islama valsts” vērsās pret savu sponsoru – ASV. Vai pasaules lielvarai nav pienācis laiks pārstāt kāpt uz viena un tā paša grābekļa – pašiem apgādāt un apbruņot ekstrēmistus un pašiem pēc tam karot ar viņiem. Nu īsti neticas, ka eksrīdziniekam Mihailam Zadornovam ir taisnība, ka amerikāņi ir ,, tupije”. Varbūt, ka kāda plānos karam ar terorismu nekad nav jābeidzas?

  2. Putinam konkurenti valsts veidošanā- izskatās ka abi gatavi braši paplašināt savas teritorijas:)

  3. Pieminiet manus vardus Atbildēt

    Tas bardainitis un tie tur klauni vinam apkart driz vien dosies pie alaha.

  4. Lai krievu pasaulei musulmanu aktivitaates prastajai tautai kluutu saproamaakas to izpausmes vajadzeetu nodeeveet par fasistiskaam un noeikti pazinot ka islamistu kaujinieku viduu ir snaiperes terptas baltaas zeku biksees no Latvijas.

  5. Tāda varena organizācija, tik daudz kaujinieku, tik labi apbruņota, izvirza mērķi pat daļu Eiropas iekarot, daļu Krievijas, katru nedēļu pa vienam amerikānim nogalina publiski, bet nezin kādā mistiskā veidā neviena vārda par Izraēlu, kas it kā atrodas turpat blakus, līdz kurai viens solis. Tā vien izskatās, ka šīs “baisās” armijas mērķis Izraēla jau nu nav noteikti, tad varbūt Izraēla ir tās draugs? Vai šiem “briesmoņiem” būtu problēma kādu žīdu sagūstīt, lai publisli tiesātu? Domāju, ka ne mazāko, bet ebrejus viņi kaut kā neaiztiek, tikai provocē visas pasaules uzbrukumus sev. Kaut kādi dīvaini tie karotāji, gandrīz pašnāvnieki. ……. :-))

Draugiem Facebook Twitter Google+