×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
16. augusts, 2014
Drukāt

Džihādisti nogalina ap 80 cilvēku Ziemeļirākas ciemā (papildināts)

Foto: LETA/AFPFoto: LETA/AFP

Džihādistu grupējums “Islāma valsts” ir sarīkojis slaktiņu ciemā Irākas ziemeļos, nogalinot apmēram 80 cilvēku, kas lielākoties bija jazīdu reliģiskās minoritātes pārstāvji, sestdien paziņoja Irākas amatpersonas.

Slaktiņš notika piektdienas pēcpusdienā Nainavas (Ninīves) provinces Kočo ciemā, kurš atrodas šī grupējuma kontrolētā teritorijā.

Partijas “Kurdistānas Patriotiskā savienība” amatpersona Dohūkas provincē Harims Kamals Aga paziņoja, ka ciemā noslepkavots 81 cilvēks un kaujinieki sagūstījuši sievietes, aizvedot viņas uz “Islāma valsts” kontrolētiem cietumiem.

Kurdu drošības spēku preses sekretārs Halgurds Hekmats pavēstīja, ka “Islāma valsts” kaujinieki šajā uzbrukumā sagūstījuši sievietes un bērnus.

Parlamenta deputāts jazīds Mahma Hali sacīja, ka “Islāma valsts” kaujinieki vairākas dienas bija aplenkuši Kočo ciemu un noteikuši termiņu, līdz kuram šī ciema iedzīvotājiem jazīdiem jāpāriet islāmā.

ANO cilvēktiesību eksperti ir brīdinājuši, ka jazīdiem, kurus islāma ekstrēmisti uzskata par neticīgajiem un par sātana pielūdzējiem, draud iznīcināšana.

Eksperti norādīja, ka “Islāma valsts” okupētajās jazīdu teritorijās izsludināts ultimāts – vai nu cilvēks pāriet islāma ticībā, vai tiek nogalināts. Saņemtas neapstiprinātas ziņas, ka simtiem sieviešu un meiteņu tikušas nolaupītas seksuālai izmantošanai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+