Mobilā versija
+1.8°C
Nanija, Ilgmārs
Trešdiena, 29. marts, 2017
12. novembris, 2014
Drukāt

Džihādisti savervē igauni

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Teroristu organizācijai “Islāma valsts” izdevies savervēt Igaunijas pilsoni, kurš devies cīnīties džihādistu rindās, paziņojusi Igaunijas Drošības policija (KaPo).

Savervētais pieder Igaunijas musulmaņu kopienai, apstiprināja KaPo, vienlaikus uzsverot, ka kopumā nelielā musulmaņu kopiena ir mierīga un labi integrējusies sabiedrībā. “Islāma valsts” ir izvērsusi internetā un sociālajos tīklos pārdomātu vervēšanas kampaņu, kurai pateicoties organizācijai pievienojušies tūkstošiem eiropiešu. KaPo uzsvēra, ka valdības iestādēm ir jāsadarbojas ar informāciju tehnoloģiju firmām, lai novērstu ekstrēmu vēstījumu plūsmu internetā un sociālajos medijos. Pēdējo trīs gadu laikā “Islāma valstij” pievienojušies aptuveni 3000 eiropiešu. No Somijas “Islāma valsts” rindās devušies cīnīties 40 cilvēki, tādēļ valsts nesen paaugstināja terorisma draudu līmeni. KaPo uzsvēra, ka Igaunija nav tieši apdraudēta, bet terorisma kustība tuvojas valstīm, kas ir tuvu Igaunijai, tādēļ arī Igaunijai jābūt modrai.

Pievienot komentāru

Lielbritānija oficiāli sāks izstāšanos no ESLielbritānija trešdien spers bezprecedenta soli nezināmajā, sākot divus gadus ilgu izstāšanās procesu no Eiropas Savienības (ES). Lielbritānijas premjerministres Terēzes Mejas oficiāla vēstule
Lietuvas prokuratūra atklāj baisā nozieguma detaļas Lietuvas prokuratūra paziņojusi, ka bažas rada aizdomās par četru ģimenes locekļu nogalināšanu aizturētā 26 gadus vecā Egidija Anupraiša psihiskais stāvoklis.
Draugiem Facebook Twitter Google+