Mobilā versija
+7.6°C
Laimonis, Laimis, Elva, Elvijs, Elvis
Sestdiena, 29. oktobris, 2016
12. novembris, 2014
Drukāt

Džihādisti savervē igauni

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Teroristu organizācijai “Islāma valsts” izdevies savervēt Igaunijas pilsoni, kurš devies cīnīties džihādistu rindās, paziņojusi Igaunijas Drošības policija (KaPo).

Savervētais pieder Igaunijas musulmaņu kopienai, apstiprināja KaPo, vienlaikus uzsverot, ka kopumā nelielā musulmaņu kopiena ir mierīga un labi integrējusies sabiedrībā. “Islāma valsts” ir izvērsusi internetā un sociālajos tīklos pārdomātu vervēšanas kampaņu, kurai pateicoties organizācijai pievienojušies tūkstošiem eiropiešu. KaPo uzsvēra, ka valdības iestādēm ir jāsadarbojas ar informāciju tehnoloģiju firmām, lai novērstu ekstrēmu vēstījumu plūsmu internetā un sociālajos medijos. Pēdējo trīs gadu laikā “Islāma valstij” pievienojušies aptuveni 3000 eiropiešu. No Somijas “Islāma valsts” rindās devušies cīnīties 40 cilvēki, tādēļ valsts nesen paaugstināja terorisma draudu līmeni. KaPo uzsvēra, ka Igaunija nav tieši apdraudēta, bet terorisma kustība tuvojas valstīm, kas ir tuvu Igaunijai, tādēļ arī Igaunijai jābūt modrai.

Pievienot komentāru

Rasmusens: Krievija ir norietoša sabiedrība (3)Krievija nav līdere nekam, un tā ir norietoša sabiedrība, aģentūrai BNS, komentējot Krievijas pozīciju pasaules militārajā kontekstā, sacīja bijušais NATO ģenerālsekretārs Anderss
Draugiem Facebook Twitter Google+