Pasaulē

Džihādistu grupējums “Islāma valsts” uzspridzinājis Palmīras slaveno triumfa arku 1

Foto: LETA/AFP

Džihādistu grupējums “Islāma valsts” Palmīras senpilsētā, Sīrijas vidienē, uzspirdzinājis slaveno triumfa arku, pirmdien pavēstīja Sīrijas Senatnes pieminekļu un muzeju ģenerāldepartamenta direktors Maamuns Abdulkarims.

“Mēs esam saņēmuši ziņas no šīs vietas, ka triumfa arka vakar (svētdien) ir iznīcināta. “Islāma valsts” to bija nomīnējusi jau pirms vairākām nedēļām,” sacīja amatpersona.

“Islāma valsts” mērķtiecīgi iznīcina senatnes mākslas un arhitektūras pieminekļus tās pakļautībā esošajās teritorijās Sīrijā un Irākā. Augusta vidū tā nocirta galvu 82 gadus vecajam Palmīras Senatnes pieminekļu un muzeju departamenta vadītājam Haledam al Asadam.

Triumfa arka, kas atradās slavenās Palmīras kolonāžu ielas sākumā, bija “Palmīras ikona”, sacīja Abdulkarims, brīdinot, ka džihādisti novietojuši mīnas arī pie citiem pieminekļiem.

“Tā ir sistemātiska pilsētas iznīcināšana. Viņi grib to pilnībā nolīdzināt līdz ar zemi,” viņš sacīja. “Viņi grib iznīcināt amfiteātri, kolonādi. Mums tagad ir bail par visu pilsētu,” atzina Abdulkarims, mudinot starptautisko sabiedrību “rast ceļu Palmīras glābšanai”.

Sīrijā kopš 2011.gada notiek pilsoņkarš, kurā pret valdību cīnās sašķeltās bruņotās opozīcijas grupējumi un ekstrēmistu organizācijas, tādas kā “Islāma valsts” un ar “Al Qaeda” saistītā “Al Nusra”. Atbilstoši ANO datiem kopš karadarbības sākuma Sīrijā dzīvību zaudējuši vairāk nekā 240 000 cilvēku.

“Islāma valsts” ir sagrābusi plašas teritorijas Sīrijā un Irākā, kur cenšas ieviest viduslaiku sunnītu paražas, pasludinājusi tur “kalifātu” un pastrādājusi neskaitāmas asinsstindzinošas zvērības.

LA.lv