×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
4. janvāris, 2016
Drukāt

Džihādistu jaunā paaudze – bērni ar izskalotām smadzenēm (9)

Foto AFP/LETAFoto AFP/LETA

Internetā pieejami baisi video, kuros bruņoti, džihādistu militārajās formās tērpti bērni skandē islāmistu propagandas saukļus un izpilda nāvessodu “neticīgajiem”, aukstasinīgi nogriežot tiem galvas. Vēlāk viņi ar tām priecīgi spēlē futbolu pilsētas ielās. Viņus neuztrauc, ka visapkārt gulst izkropļotu cilvēku līķi.

Asinsstindzinošās zvērības, kurās piedalās bērni, ir daļa no teroristu grupējuma “Islāma valsts” militārās stratēģijas, liecina britu izdevuma “Guardian” rīcībā nonākušie dokumenti. “Kalifāta lauvēni” – tā savus bērnu kareivjus dēvē teroristi, tiek izmantoti nāvessodu izpildei gūstekņiem un teroristu – pašnāvnieku misijām.

Jaunā teroristu paaudze no 5 – 16 gadu vecuma tiek “izglītota” īpašās militārās treniņnometnēs. Šajās nometnēs valda stingra kārtība un dzelžaina disciplīna. Jāceļas jau pulksten četros uz rīta lūgšanu. Pēc tam notiek islāmam veltītas lekcijas, taču lielākā daļa laika tiek veltīta militāro prasmju apgūšanai – apmācībām ieroču lietošanā, kaujās, dažādu šķēršļu pārvarēšanā un spridzekļu pagatavošanā. Bērni trenējas arī galvu nogriešanā – sākumā rotaļlietām un manekeniem, bet vēlāk dzīviem upuriem. Mācības ilgst 8-10 stundas dienā, vēsta Lenta.ru.

Pēc mācībām bērni tiek sūtīti pašnāvnieku misijās vai piedalās masu slepkavībās. Kaujās viņus nereti izmanto kā dzīvos vairogus.

Ārvalstu plašsaziņas līdzekļi norāda, ka patiesais šādu nometņu skaits nav zināms. Tiek lēsts, ka kopš 2015.gada sākuma teroristi rekrutējuši vairāk nekā 1100 bērnu. Tomēr precīzi nav zināms, cik daudz bērnu apguvuši teroristu mācītās zvērības.

Kaujinieki bērnus nometnēs bieži nogādā ar varu. Taču labi strādā arī islāmistu propagandas mašinērija, aģitējot bērnus pie mošejām vai uz ielām. Ņemot vērā, ka lielākā daļa skolu teroristu kontrolētajās teritorijās Sīrijā un Irākā ir slēgtas, bērni labprāt pievienojas teroristiem. Pašnāvnieku misijās tiek iesaistītas arī meitenes, kuras teroristi aicina sevi ziedot cīņā pret “neticīgajiem”, solot tūlītēju nonākšanu paradīzē.

Nocirstas galvas, upuru agonija mokpilnas spīdzināšanas laikā, akmeņiem sašķaidīti cilvēku ķermeņi un asins peļķes pilsētas ielās – ir islāmistu kontrolēto teritoriju bērnu ikdiena, tāpēc nereti bērni paši labprāt kļūst par teroristiem, atzīmē “Foreign Policy”.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. cerams, ka reipfjūdžis†u welcomis†us dekapitēs un ka to darot viņus zaжоnīs un kaut nav poli†korekti, ieliks meķī!

 2. latvija ar vini driz ieradisies,
  un ja par smadzenu skalosanu runa .
  ar to vislaik nodarbojas latvijas televizija un interneta portali.

 3. Paldies ASV, kas dzemdēja un pameta tādu organizāciju kā DESH (Islāma Valsts) …

  • linku nevilkšu, komentārus ar linkiem apstiuprina mūžīgi mūžos. bet meklē googlē Hillary Clinton: We created Al-Qaeda, Hillary Clinton: We created ISIS – ka Hillary Clinton latviski Hilārija Klintōne var nojaust? saklausi frāzi “Soviet Union occupied Afganistan and we did not want the soviets to control middle East … and we …”.

 4. skalot var tikai to, kas ir. Nez ko par šo domā mūsu liberālis Ints Cālītis?

 5. un mūsējie atļāvās šitos paibērniņus nodēvēt par mērgļiem!Nē,nē!Ātrāk visus šurp ar visām ģimenēm!Sagaidītājus ar ziedu klēpjiem stacijās,lidostās un ostās!Mūsu nākotne tuvojas!

 6. Visas reliğijas ir vienlīdzīgas,bet dažas no tām ir vienlīdzīgākas.

 7. Lūk tādu nākotni mums sagatavoja mūsu valdība.Novēlu Jaunajā gadā valdībai tikt pie smadzenēm,lai būtu ar ko domāt.

 8. Cik mīļi mazi bērniņi! Laidīsim viņus šurp, lai nāk uz Eiropu, bērni taču jāglābj! Mazi, mīļi bērniņi! Nemaz nebrīnos, ka mīļais puisēns, kurš rādīja slaveno žestu, būtu no šitās varzas.

Draugiem Facebook Twitter Google+