×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
9. janvāris, 2012
Drukāt

Džilindžers Dailes teātrī iestudē Šekspīra “Romeo un Džuljetu”

Foto - LETAFoto - LETA

Režisors Dž.Dž.Džilindžers Dailes teātrī iestudē Viljama Šekspīra traģēdiju “Romeo un Džuljeta”, kuras pirmizrāde sagaidāma 27.janvārī, aģentūrai BNS pastāstīja Dailes teātra sabiedrisko attiecību vadītāja Liene Jakovļeva.

Pasaules skumjākais, bet arī skaistākais mīlas stāsts – Renesanses mīlas poēma “Romeo un Džuljeta” (1594–1595) – ir viena no Dailes teātra leģendām. Dailes teātrī tā iestudēta četras reizes. 1924., 1943. un 1953.gada iestudējumu režisors bija Eduards Smiļģis. Pirmajā iestudējumā galvenās mīlētāju lomas spēlēja Emīlija Viesture un Kārlis Veics, 1943.gada versijā – Lilita Bērziņa, Austra Šteinberga, Edgars Zīle un Arturs Dimiters (Romeo spēlējuši arī Kārlis Adernieks un Kārlis Valdmanis), bet 1953.gada iestudējumā – Vija Artmane, Milda Klētniece, Eduards Pāvuls un Harijs Liepiņš. 1994.gadā traģēdiju “Romeo un Džuljeta” iestudēja Kārlis Auškāps, galvenās lomas uzticot Indrai Briķei, Agnesei Zeltiņai, Valdim Liepiņam un Ivaram Auziņam.

Topošajā skatuves variantā, ko režisors Dž.Dž.Džilindžers veido kā dinamisku, atraktīvu notikumu un raksturu kaleidoskopu, Džuljetu spēlēs Ilze Ķuzule-Skrastiņa un Ieva Segliņa, bet Romeo – Kristaps Rasims un Artūrs Dīcis. Pārējās lomās – Gints Grāvelis (Merkucio), Lauris Dzelzītis (Benvolio), Gints Andžāns (Tibalts), Jānis Paukštello (Monteki), Juris Bartkevičs (Kapuleti), Indra Briķe (Lēdija Kapuleti), Lilita Ozoliņa (Džuljetas aukle), Artūrs Skrastiņš (Mūks Lorenco), Lauris Subatnieks (Pariss), Juris Frinbergs (Eskals, Veronas valdnieks), Dainis Grūbe (Baltazars), Āris Rozentāls (Aptieķnieks), Ivars Auziņš (Mūks Džons), Dainis Gaidelis (Teicējs), Mārtiņš Počs (Uzraugs), kā arī Ieva Pļavniece, Kristīne Nevarauska, Aija Dzērve, Ērika Eglija un Inita Dzelme (dāmas no Kapuleti dzimtas).

Jauniestudējuma scenogrāfs ir Kristaps Skulte, kostīmu māksliniece – Ilze Vītoliņa, horeogrāfe – Inga Krasovska.

Izrādei oriģinālmūziku raksta Kārlis Lācis, par gaismu mākslinieku aicināts Igors Kapustins no Igaunijas.

Iestudējumu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+