×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
5. aprīlis, 2012
Drukāt

Džilindžers turpina iestudēt Liepājā

sods_1

Jau šovakar Liepājas teātrī pirmo reizi skatītāju vērtējumam tiks nodots Dž. Dž. Džilindžera jaunākais iestudējums “Sods un noziegums”, kas ir otrais režisora veikums vēju pilsētā šosezon.

 

“Man ir diezgan grūti runāt par izrādi, jo iejušanās lomā izpaužas arī kā vismaz daļēja saplūšana ar to un tagad esmu emocionāli jūtīga,” par iestudējumu teic aktrise Inese Kučinska. Viņa iestudējumā spēlē galveno varoni – kaisles un pretrunu mocītu sievieti, kura savu varu pār vīriešiem izmanto līdz pakāpei, ka vairs nespēj tikt galā pati ar sevi. Izrādes pamatā ir krievu rakstnieka Leonīda Andrejeva luga “Katrīna Ivanovna”. No oriģināla atšķirīgo nosaukumu režisors piemeklējis, lai radītu alūziju ar Dostojevska pasaulslaveno darbu “Noziegums un sods” un atspoguļotu lugas centrālo motīvu. Galvenā varone tiek sodīta pirms nozieguma izdarīšanas.

“Lugas galvenā tēma ir dvēseles dzīve,” pārdomās dalās I. Kučinska un skaidro, ka, viņasprāt, stāsts ir par mīlestību, caur kuru galvenā varone tiecas pēc garīguma. Taču tikai viens neapdomīgs solis attiecībās ar mīļoto vīrieti, un sievietes iekšējā pasaule ir neatgriezeniski iznīcināta. Sabrukuši jelkādi vērtību orientieri un izpratne par labo un ļauno. Kā formulē I. Kučinska, tad izrādē tiek risinātas vispārcilvēciskās tēmas – mīlestība, greizsirdība, kas joprojām ir nozīmīgākie dzīves jautājumi ikvienam cilvēkam. Tiesa, tolaik, 19. gadsimta beigās, savstarpējās attiecības bija vairāk iekšējās pasaules pārdzīvojums, kas cilvēku emocionālo, dvēseles stāvokli padarīja trauslāku un ievainojamāku.

 

Šobrīd mēs savus pārdzīvojumus un attiecības risinām ar palīglīdzekļiem, daudz un plaši par to runājot, kas tolaik nebija sabiedrībā pieņemta uzvedības norma. “Tolaik cilvēki uz āru neizrādīja savus pārdzīvojumus, tāpēc tie varēja pilnībā sagraut,” stāsta I. Kučinska.

 

Aktrise atzīst, ka ir priecīga par nu jau vairākus gadus ilgo sadarbību ar Dž. Dž. Džilindžeru, uz kura darba stilu, materiāla izvēli un lugas interpretāciju paļaujas katrs no izrādē spēlējošajiem aktieriem. Liepājas teātra literārā padomniece Zanda Borga min, ka šī neesot pēdējā reize, kad Džilindžers strādā vēju pilsētā.

Līdzīgi kā šajā, arī nākamajā sezonā ieplānoti divi režisora jauniestudējumi. Liepājas teātra gandarījums par sadarbību nav bez pamata. Piemēram, iepriekšējais šīs sezonas Džilindžera iestudējums teātrī – mūzikls “Pūt, vējiņi!” – jau paguvis saņemt raidījuma “100 g kultūras” gada balvu “Kilograms kultūras” nominācijā “Teātris” 2011. gadā. Savukārt 2010./2011. gada iestudējums “Ragana” plūcis laurus “Spēlmaņu naktī”, iegūstot divas nominācijas – “Gada dramatiskā teātra izrāde” un “Gada režisors”.

 

Uzziņa

Režisors – Dž. Dž. Džilindžers

Lomās: I. Kučinska, E. Dombrovskis,

A. Albuže, M. Kalita, S. Ruicēna, E. Pujāts, 
K. Gods, M. Eglinskis, A. Kaušelis un G. Maliks

Scenogrāfs – Varis Siliņš

Kostīmu māksliniece – Ilze Vītoliņa

Horeogrāfe – Inga Krasovska

Gaismu mākslinieks – Mārtiņš Feldmanis

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+