×
Mobilā versija
Brīdinājums +28.2°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
1. decembris, 2016
Drukāt

Džilindžers un Bulis sastopas Daugavpils teātrī

Publicitātes fotoPublicitātes foto

1. decembrī Daugavpils teātrī pirmoreiz gaidāms Dailes teātra mākslinieciskā vadītāja, režisora Dž. Dž. Džilindžera veidots jauniestudējums. Ir tapusi jauna liriskā komēdija – “Iemīlējās muļķis muļķītē”. Izrādes galvenajās lomās Dž. Dž. Džilindžers aicinājis aktieri Andri Buli un jauno aktrisi Zandu Mankopu. Izrāde varētu būt lielisks iemesls Daugavpils apmeklējumam!

Iestudējuma pamatā ir mūsdienu Vācijas krievu dramaturga Sergeja Rubes luga “Žuljeta” Ilmāra Šlāpina tulkojumā. Stāsts par diviem dzīves pabērniem, kurus liktenis savedis kopā. Džuljeta ir pamuļķīte, kura visā raugās ar mīlestības pilnām acīm, bet nav nevienam vajadzīga, pat savai ģimenei. Rahmanovs ir izbijis cirka mākslinieks, kurš pēc gūtās traumas pārkvalificējies par burvju mākslinieku un vada savas dienas, apmuļķojot cilvēkus. Kādu dienu ciniķis Rahmanovs satiek dīvaino Džuljetu. Šīs divas pilnīgi atšķirīgās pasaules saduras, un abu dzīve neatgriezeniski mainās.

Rahmanova lomā – pazīstamais aktieris Andris Bulis, kurš jau iepriekš veiksmīgi iejuties Daugavpils teātrī, atveidojot vienu no galvenajām lomām citā teātra jauniestudējumā “Vosorys saulgrīžu burvesteibys”, kā arī izspēlējot “kāda dzimumakta un pasaules civilizācijas vēsturi” viencēlienā “Meli”.

“Vienmēr klusībā esmu vēlējies spēlēt Dž. Dž. Džilindžera, ietekmīga un paliekoša režisora, veidotā izrādē, un biju ārkārtīgi pateicīgs, kad viņš izteica piedāvājumu,” priecājas Bulis. “Lielākoties iepriekš esmu strādājis kopā ar Gaļinu Poļiščuku, tomēr Džilindžeram ir pilnīgi citāds režisora rokraksts, ir ļoti interesanti un vērtīgi. Es izbaudu procesu,” vērtē aktieris. Viņš atklāj – lugas tekstus apgūstot triju stundu ilgajos braucienos uz Daugavpili un atpakaļ. “Droši vien no malas izskatās pavisam traki, kad esmu pilnīgi aizrāvies un iegājis lomā,” smejas aktieris. “Katrā ziņā šis man ir jauns izaicinājums pirmoreiz spēlēt Daugavpils teātra Lielajā zālē – tie astoņi simti skatītāju vienā reizē būs īsts pārbaudījums.”

Šajā reizē Andra Buļa varonis nav ierastais pavedinātājs vai straujais mīlnieks. Aktieris Rahmanovu raksturo kā dzīvē vīlušos cilvēku, kura ikdienā ienāk negaidīts pavērsiens. “Mans varonis ir daudz cietis, klimtis pa dzīves apkārtceļiem. Šis ir stāsts par tiem lēmumiem, kurus mēs pieņemam, bet dzīve tos maina. Mana Džuljeta, kura Rahmanovam lugā ir pielipusi kā bērza lapa, ir jaunā Daugavpils teātra studijas aktrise Zanda Mankopa, un esmu ārkārtīgi priecīgs, ka mums izdevies sastapties. Viņa ir īsts pārsteigums! Jauna, ļoti talantīga profesionāle. Domāju, viņa būs atklājums ne tikai Daugavpilij, bet visai Latvijai. Spēka pilna meitene, īsts spridzeklis – man tikai atliek turēt līdzi,” par partneri jūsmo aktieris. Pavasarī izrāde viesosies arī Rīgā.

Citās lomās izrādē spēlēs Māris Korsiets, Ritvars Gailums, Līga Ivanova, Mihails Abramovs, Kristīne Veinšteina, Inese Ivulāne-Mežale, Alberts Vecmanis, Egils Viļumovs un Maija Korkliša

“Iemīlējās muļķis muļķītē” skatuves noformējumu veidojis scenogrāfs Kristians Brekte, kostīmu māksliniece – Anna Heinrihsone.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+