×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
12. decembris, 2013
Drukāt

Dzimstība Siguldas novadā sasniegusi jaunu rekordu

mazulis3

Siguldas novada Dzimtsarakstu nodaļā šonedēļ sasniegts jauns jaundzimušo novadnieku rekords – līdz 2013.gada 10.decembrim Siguldas novadā reģistrēti 225 jaundzimušie, kas ir par četriem mazuļiem vairāk nekā 2012.gadā kopumā, liecina Siguldas novada paziņojums.

“Siguldas novadā jau vairākus gadus pieaug dzimstības rādītāji. Arī šī gada dzimstības rādītāji būs augstāki nekā pērn (..) Dzimstības pieaugums un tas, ka aizvien vairāk jaunās ģimenes izvēlas Siguldu par savu dzīvesvietu, liek arī pašvaldībai nopietni domāt par kvalitatīvas izglītības nodrošināšanu jaunajiem iedzīvotājiem – 2010.gada nogalē atklājām jaunu bērnudārzu, šogad skolu un nākamā gada janvārī atklāsim vēl vienu jaunu bērnudārzu,” stāsta Siguldas novada Domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics.

Siguldas novadā jaundzimušo vecākiem tiek piešķirts viens no Latvijā lielākajiem pabalstiem par jaundzimušo – vienreizējs pabalsts minimālās algas pienākas tiem mazuļa vecākiem, kuri Siguldas novadu deklarējuši kā savu pamata dzīves vietu ne mazāk kā gadu pirms bērna reģistrācijas. Ja novadā vismaz gadu pirms bērna reģistrācijas deklarēts viens no vecākiem, tad pabalsts tiek izmaksāts 50% apmērā.

Kopš 2012.gada dzimušos novadniekus sumina svinīgā pasākumā “Esmu dzimis Siguldas novadā” – mazuļi no pašvaldības saņem īpaši veidotas monētas, kur iegravēts novada ģerbonis un mazuļa dzimšanas gads. 2013.gada otrajā pusgadā dzimušie mazuļi un viņu ģimenes tiks godinātas 2014.gada februārī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+