×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
12. februāris, 2015
Drukāt

Dzimtās valodas dienā aicina atzīties mīlestībā savā dzimtajā valodā (2)

RainisAspazija

Sagaidot Dzimtās valodas dienu, kas tiek atzīmēta 21.februārī, šogad UNESCO Latvijas Nacionālā komisija (LNK) aicina ikvienu atzīties mīlestībā savā dzimtajā valodā, informēja komisijā.

Iedvesma šai iniciatīvai nāk no rakstnieku Raiņa un Aspazijas savstarpējās sarakstes, kas iekļauta UNESCO programmas “Pasaules atmiņa” Latvijas nacionālajā reģistrā. Raiņa un Aspazijas 150.gadadiena ierakstīta UNESCO svinamo dienu kalendārā.

UNESCO LNK aicina dzimtajā valodā atzīties mīlestībā saviem vistuvākajiem cilvēkiem, izteikt komplimentus un atzinību draugiem un kolēģiem, sūtīt sirsnīgus sveicienus savai pilsētai, valstij un pasaulei.

Sagaidot Dzimtās valodas dienu, Latvijā iecerēti vairāki pasākumi.

Ādažu Brīvā Valdorfa skolā 18.februārī jau 16.reizi norisināsies Starptautiskās dzimtās valodas dienas konkurss, kura tēma šogad – vārds Raiņa un Aspazijas daiļradē. Arī Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikums rīko vēstuļu konkursu, kas veltīts Raiņa un Aspazijas 150.jubilejas gadam un Dzimtās valodas dienai.

Vidzemes augstskolā 19.februārī notiks pasākums “Dzimtā valoda dzimtajos dialektos”. Savukārt 20.februārī jau tradicionāli Latviešu valodas aģentūra organizēs Dzimtās valodas dienai veltītu pasākumu Rīgas Latviešu biedrības namā, apbalvojot radošo darbu konkursa “Mani septiņjūdžu zābaki stāv kaktā ar putekļiem apklāti” labāko darbu autorus.

Sociālo tīklu lietotāji, atzīmējot Dzimtās valodas valodas dienu, aicināti izmantot mirkļbirku #unescodzimtavaloda.

Dzimtās valodas diena pēc UNESCO iniciatīvas pasaulē tiek atzīmēta katru gadu 21.februārī. Šās dienas mērķis ir izcelt valodas nozīmi ikdienas komunikācijā, pašizpausmē, sabiedrības veidošanā, zināšanu apgūšanā un tālākā nodošanā. Šajā dienā UNESCO aicina novērtēt valodu un kultūru daudzveidību, kas bagātina un saliedē sabiedrību un veicina starpkultūru dialogu.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Kas tie vēl tādi par suņa murgiem? Pastāstiet par pedofīa Raiņa( Pliekšāna) uzvedību Šveicē. Kā viņš ņēma priekšā mazos bērnus. Ko, negribas lai mākslīgi izveidotais, uz meliem kā latvieśiem tas ir pieņemts, elks nokrīt no troņa? Nu tad turpiniet melot un skalot smadzenes, nožēlojamie nelgas.

  2. LATVIEŠU VALODA JA! BEZ ,DAVAJ, PA LILU RŪNAJIEM,TEHNIKA,PRODUKTI>>>

Draugiem Facebook Twitter Google+