Publicitātes foto

Dzimuma maiņas pionieris 0

Iespējams, ka Edijs Redmeins atkārtos rekordu, kas pēdējo reizi izdevies Tomam Henkam pirms divdesmit gadiem, un divus gadus pēc kārtas saņems “Oskaru” kā labākais aktieris. Toma Hūpera biogrāfiskajā filmā “Dāņu meitene” viņš atveido vīrieti, kurš beidzot nolēmis spert soli, kam briedis visu līdzšinējo dzīvi, un ar mediķu iejaukšanos mainīt dzimumu.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Numeroloģijas tests: aprēķini savu laimīgo skaitli un uzzini, ko tas par tevi atklāj
Krimināls
Krituši visi antirekordi – savākts 600 000 narkomānu izlietoto šļirču. Atrasta arī traģiskā “narkozombiju” viela 8
Krievija identificē divas “smirdīgas” valstis, kas būtu tās nākamais mērķis 228
Lasīt citas ziņas

Pretējā dzimuma varoņu lomās iemiesojušies daudzi aktieri – viņu vidū ir arī Tilda Svintone, Keita Blānšeta, Dastins Hofmans, Robins Viljamss, Glena Klouza, Džons Travolta, Edijs Mērfijs, Hilarija Svonka, Ādams Sandlers un pat Andželīna Džolija, senākā pagātnē arī Čārlijs Čaplins, Aleks Giness, Džeks Lemons un Tonijs Kērtiss, un Džūlija Endrjūsa –, un viņiem pievienojies arī pērn par lomu biogrāfiskajā filmā “Teorija par visu” “Oskaru” kā labākais aktieris ieguvušais Edijs Redmeins, kuram nu piešķirta androgēna daile. Par “Karaļa runu” oskarotā Toma Hūpera jaunākās filmas scenārijs veidots, iedvesmu rodot bestsellerā, ko 2000. gadā izdeva Deivids Ebershofs, brīvi rīkojoties ar dāņu mākslinieku Einara un Gerdas Vegeneru likteņstāstiem. Kaut arī šis stāsts ilgu laiku bija iestrēdzis Holivudas vēlamo projektu kaudzē, rezultāts apliecina, ka labs nāk ar gaidīšanu – “Dāņu meitene” bija izvēlēta pagājušā gada Venēcijas kinofestivāla konkursa oficiālajā skatē, un šī gada balvu sezonas skrējienā tā ir viena no visvairāk aprunātajām lentēm, ko nodrošina arī stāsta izvēle, un kandidē uz četriem “Oskariem” (labākais aktieris E. Redmeins, labākā otrā plāna aktrise A. Vikandere, labākais mākslinieks un kostīmi).

Eirnars, kurš 20. gadu Kopenhāgenas mākslas vidē bija ieguvis cienījamu karjeru, pēc sievas negaidīta ierosinājuma kārtējo reizi apzinās, ka viņa ķermenī patiesībā ir ieslodzīta sieviete, un līdz brīdim, kad viņš piepilda savu karsti loloto sapni, jāizlej daudz asaru, jāpārkāpj daudzām robežām, jāizjūt apkārtējo nepatika un teju ar katru soli jāpierāda, ka šī izvēle pieder tikai un vienīgi viņam un nevienam citam gar to nav nekādas daļas. Nu labi, daļa ir Einara sievai Gerdai, bez kuras atbalsta viņš, visticamāk, pat nebūtu pietuvojies savam mērķim, un dažiem tuviem draugiem, kuri pat iedomāties nespēj, cik grūti atrast savu patieso es, ja ārējais veidols nesaskan ar iekšējo balsi.

CITI ŠOBRĪD LASA

Lavierējot starp reiz notikušo un grāmatas autora fantāziju, kā viss varējis notikt, Toms Hūpers savus varoņus pacēlis mazliet virs realitātes, un iemesls tam ir gana vienkāršs – pagājušā gadsimta 20. un 30. gados dzimuma maiņas operācijas bija neapgūts lauciņš pat pašiem mediķiem, kuri potenciālos pacientus neskaitāmas reizes brīdināja par iespējamām letālām sekām. Un arī sabiedrības morāles normas neatbilda tai visatļautībai, kas valda šobrīd, ārprātīgajā egoisma un izrādīšanas laikmetā piemirstot ko ļoti būtisku – pašcieņu, un ar to Einaram, vēlāk – Lilijai Elbai, pēc laimīgās tikšanās ar ārstu Varnerkrosu viss bija vislabākajā kārtībā.

UZZIŅA:

“Dāņu meitene”/”The Danish Girl”

ASV, 2015.

Režisors Toms Hūpers

Lomās: Edijs Redmeins, Alīsija Vikandere, Ambera Hērda, Matiass Šonerts, Bens Višovs

No 5. februāra “Kino Citadele”, “Multikino”, “Splendid Palace”, “K Suns”

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.