×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
28. novembris, 2012
Drukāt

Dzimumu līdztiesības plāna darbību neapturēs

Foto - LETAFoto - LETA

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V) neapturēs Labklājības ministrijas (LM) izstrādātā dzimumu līdztiesības plāna 2012.-2014.gadam darbību, liecina valdības vadītāja parakstīta atbildes vēstule prasības rosinātājiem.

Kā ziņots, 23.oktobrī Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas deputāti vienbalsīgi apstiprināja lūgumu Ministru prezidentam apturēt plāna darbību, kurš paredz “dzimumu lomu grāmatiņu” izdošanu, līdz brīdim, kad eksperti veiks tā detalizētu izvērtēšanu un iepazīstinās ar tā īstenošanas iespējamām sekām.

Tomēr valdība uzskata, ka plānā paredzētie pasākumi ir aktuāli un nepieciešami.

 

“Sabiedrības neizpratne un agresīvā reakcija par grāmatu pierāda, ka Latvijas sabiedrībā ir nepieciešams aktualizēt diskusijas par dažādības un cilvēktiesību jautājumiem, kā arī toleranci pret otru cilvēku,” teikts vēstulē.

Vēstulē norādīts, ka skaidrojošs darbs ar pirmsskolas izglītības speciālistiem un bērnu vecākiem ir viena no iespējām, kā mazināt dzimumu stereotipus. Grāmatas “Diena, kad Kārlis bija Karlīna” un “Diena, kad Rūta bija Rihards”, kā arī metodiskais materiāls “Pirmsskolas, kurās ir vieta PepijPrinčiem un PirātPrincesēm” to var nodrošināt.

Tāpat vēlreiz uzsvērts, ka šo grāmatu izmantošana nav obligāta un ir katras pirmsskolas izglītības iestādes un katra pirmsskolas pedagoga izvēle.

Kā ziņots, septembra beigās minēto grāmatu izdošanu pavadīja skaļa plēšanās, jo vairākas organizācijas paziņoja, ka tas grauj bērnu dzimuma identitāti. Organizācijas pat pieprasīja labklājības ministres Ilzes Viņķeles atkāpšanos no amata.

Jau vēstīts, ka gan tā sauktās skandalozās grāmatas bērniem, gan metodiskais materiāls pedagogiem adaptēts Latvijas situācijai no dāņu valodas. Grāmatu oriģināls tapis Dānijas līdztiesības ministres uzdevumā, savukārt grāmatas Latvijā adaptējusi un izdevusi darba grupa LM un Ziemeļvalstu Ministru padomes (ZMP) kopīgā projektā.

Interesi par grāmatām izrādījušas 15 pirmsskolas iestādes. Pirms grāmatu nodošanas bērnudārzu rīcībā LM tajos organizēs izglītojošus seminārus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+